"Michał, dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla Legii i życzymy powodzenia w dalszej karierze" - głosi cytowany przez Onet komunikat umieszczony na oficjalnej stronie Legii Warszawa.

Kucharczyk w Legii był piłkarzem Legii od lipca 2009 roku, ale zadebiutował w niej dopiero rok później - w sierpniu 2010 roku zagrał w barwach Legii w meczu z GKS-em Bełchatów.

Łącznie dla Legii Kucharczyk zagrał w 349 meczach, w których zdobył 71 goli. Najważniejszy z nich to ten strzelony w meczu 4. rundy eliminacji LM w sezonie 2016/2017 - w rewanżowym meczu z Dundalk FC Kucharczyk zdobył w 90. minucie gola na 1:1 co przypieczętowało awans Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kucharczyk był z Legią pięciokrotnie mistrzem Polski, sześć razy zdobywał z nią Puchar Polski.

- Bardzo dziękujemy Michałowi za wszystko co zrobił dla Legii przez dziewięć lat gry. Należy mu się za to duży szacunek. Miał swój udział w wygraniu pięciu tytułów mistrzowskich i sześciu Pucharów Polski. Grał w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Europy UEFA. Legia i Michał wzajemnie zawdzięczają sobie bardzo wiele, dlatego takie decyzje zawsze są trudne, zarówno dla Klubu, jak i dla zawodnika. Dzisiaj jednak życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i wierzymy, że Legia na zawsze pozostanie w jego sercu - podskreślił dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Według Onetu Kucharczyk może obecnie trafić do Turcji - skrzydłowym ma być zainteresowany tamtejszy Kayserispor.