Górnik dogonił Legię

19. kolejka. Drużyna z Zabrza pokonała Widzew Łódź 3:2 i zrównała się punktami z liderem z Warszawy. Mistrz Polski gra w środę z Ruchem Chorzów. Przy pustych trybunach.

Publikacja: 03.12.2013 23:00

Michał Masłowski (pierwszy z lewej) strzelił cztery bramki dla Zawiszy w meczu z Piastem (6:0)

Piłkarze Górnika na oczach selekcjonera Adama Nawałki męczyli się z zamykającym tabelę Widzewem. Przegrywali, ale po bramkach Prejuce'a Nakoulmy i Mateusza Zachary objęli w drugiej połowie prowadzenie. Szybko też jednak pozwolili gościom wyrównać, a zwycięskiego gola strzelił dopiero cztery minuty przed końcem Wojciech Łuczak. Widzew pozostaje bez punktów na obcych stadionach, w sumie na wyjeździe nie wygrał już 21 kolejnych meczów.

Piast Gliwice, który kilka dni temu pokonał Górnika, we wtorek przeżył upokorzenie w Bydgoszczy. Przegrał przy pustych trybunach z Zawiszą 0:6, ostatnią bramkę stracił już grając w przewadze (czerwona kartka dla Herolda Goulona). Michał Masłowski zrobił coś, co w tym sezonie jeszcze się nikomu nie udało: 24-letni pomocnik, wychowanek Strzelinianki Strzelin, zdobył cztery gole.

Lech już w ósmej minucie meczu w Kielcach stracił Marcina Kamińskiego (czerwona kartka za faul), długo bronił się dzielnie, ale naporu nie wytrzymał. W końcówce zwycięstwo Koronie dał strzałem głową Daniel Gołębiewski. W tabeli Lech jest nadal czwarty, do Wisły traci cztery punkty, do prowadzącej dwójki – siedem.

Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice 6:0 (3:0)

Bramki: M. Masłowski (11, 20, 46, 58), I. Lewczuk (35), P. Petasz (85). Żółte kartki: H. Goulon (Zawisza); A. Klepczyński (Piast). Czerwona kartka (za drugą żółtą): H. Goulon (80, Zawisza). Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Mecz bez udziału publiczności.

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:2 (1:1)

Bramki – dla Górnika: P. Nakoulma (44), M. Zachara (56), W. Łuczak (86); dla Widzewa: K. Nowak (21), A. Melunović (68). Żółte kartki: Ł. Madej, P. Nakoulma (Górnik).

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Widzów 3 000.

Korona Kielce – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: D. Gołębiewski (88). Żółte kartki: V. Jovanović, S. Pyłypczuk (Korona). Czerwona kartka (za faul): M. Kamiński (8, Lech). Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Widzów 5 786.