Mistrzem Włoch został Inter Mediolan, który tryumf w rozgrywkach zapewnił sobie już kilka kolejek temu. Wicemistrzostwo wywalczył AC Milan, a najniższe miejsce na podium zajęła Atalanta Bergamo.

Czwarte miejsce - rzutem na taśmę, dzięki wpadce Napoli - wywalczył Juventus Turyn, który w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Bologną 4:1.

W podstawowym składzie Napoli w meczu z Hellas Werona wybiegł Piotr Zieliński. W ekipie gości w pierwszej jedenastce pojawił się Paweł Dawidowicz, który jednak w 40. minucie opuścił murawę z powodu urazu. Na razie nie wiadomo na ile poważna jest kontuzja.

Napoli wyszło na prowadzenie w 60. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Zielińskiego. Piłkę, dośrodkowaną przez Polaka, na raty umieścił w siatce Amir Rrahmani - relacjonuje Onet.

Jednak dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Davide Faraoni. Napoli na to trafienie nie potrafiło odpowiedzieć - i w przyszłym sezonie zamiast w Lidze Mistrzów wystąpi w rozgrywkach Ligi Europy.