CONCACAF, Konfederacja piłki nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów jest jedną z sześciu kontynentalnych konfederacji piłkarskich wchodzących w skład FIFA.

Amerykańska policja przeszukała lokale CONCACAF. Agenci wynieśli z nich kartony, w których mogą znajdować się dokumenty dowodzące korupcji.

Feds search Miami HQ of CONCACAF, the #FIFA -affiliated group for North America and the Caribbean. http://t.co/TKzmHnzCCk

Jest to ciąg dalszy policyjnej akcji, która rozpoczęła się dziś rano w Zurychu. W luksusowym hotelu Baur au Lac zatrzymano  podejrzanych o korupcję działaczy FIFA. Oskarżeni są o przyjęcie w sumie około 100 milionów dolarów łapówek. Sprawa ma związek m.in. z przyznaniem organizacji mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku i w Katarze w 2022.

LOL. Jednym z 7 aresztowanych działaczy #FIFA jest vice-prezydent- Jeffrey Webb (prezydent CONCACAF). xD

Dziś podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor komunikacji FIFA Walter De Gregorio zapewnił, ze choć cała afera fatalnie wpływa na wizerunek Federacji, to dzięki niej "oczyszczą się szeregi FIFA".

De Gregorio oświadczył również, że zamieszanie nie wpłynie na zaplanowane na 29 maja wybory nowego przewodniczącego FIFA, w których kandydują jej przewodniczący od 17 lat Sepp Blatter oraz jordański książę Ali bin Al-Hussein.

Według De Gregoria, Sepp Blatter spokojnie koordynuje wszelkie działania.