El. Euro 2020: Bolesna porażka Niemiec z Holandią

Niemcy przegrali na własnym stadionie z Holandią 2:4 w meczu eliminacji Euro 2020 - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 07.09.2019 07:45 Publikacja: 07.09.2019 07:34

W ten sposób Holendrzy zrewanżowali się Niemcom za porażkę 2:3, jakiej doznali w tych eliminacjach na własnym boisku - przypomina Onet.

Mecz zaczął się dobrze dla Niemców - już w 9. minucie Jasper Cillessen odbił piłkę po strzale Lukasa Kolstermanna, a piłkę do siatki dobił Serge Gnabry.

W końcówce I połowy wynik mógł podwyższyć Marco Reus, ale na drodze skrzydłowego stanął Cillessen.

W 52. minucie kolejnej okazji nie wykorzystał Gnabry. Te niewykorzystane szanse się zemściły, bo w 59. minucie Franki de Jong zdobył gola dobijając strzał Ryana Babela.

W 66. minucie Holandia wyszła na prowadzenie po samobójczym uderzeniu Jonathana Taha.

Niemcy doprowadzili do wyrównania pięć minut później - Matthijs de Ligt zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Toni Kroos.

Ostatnie słowo należało jednak do Holendrów - najpierw Georginio Wijnaldum obsłużył idealnym podaniem Donyella Malena, a ten z bliska nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki, a w samej końcówce meczu, po szybkiej kontrze, wynik spotkania ustalił Wijnaldum.

W tabeli grupy C prowadzi Irlandia Północna, która ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Niemcy zajmują drugie miejsce, Holandia jest trzecia, ale rozegrała o jedno spotkanie mniej niż dwie pierwsze drużyny.