Polska awansowała na Euro 2020 wygrywając grupę G, w której wyprzedzili Austriaków (również awansowali na Euro 2020), Macedonię Północną (zagra w barażach o awans na Euro 2020), Słowenię, Izrael (zagra w barażach o awans na Euro 2020) i Łotwę.

Polska w fazie grupowej wygrała osiem meczów, zremisowała jeden (z Austrią w Warszawie 0:0) i przegrała jeden (ze Słowenią w Lublanie 0:2). Awansując na Euro 2020 Polska zapewniła sobie udział w finałach czwartych kolejnych Mistrzostw Europy w piłce nożnej (w 2012 roku grała na Euro bez eliminacji jako współgospodarz imprezy).

Euro 2020 to pierwsze mistrzostwa rozgrywane w nowej formule - będą rozgrywane aż w 12 państwach Europy. Miastami-gospodarzami Euro 2020 będą: Kopenhaga (stadion Parken), Amsterdam (Johan Cruyff ArenA), Bukareszt (Stadionul National), Dublin (Aviva Stadium), Bilbao (San Mames), Budapeszt (Puskas Arena), Glasgow (Hampden Park), Monachium (Allianz Arena), Baku (Stadion Olimpijski), Petersburg (Stadion Kriestowskij), Rzym (Stadio Olimpico) oraz Londyn (Wembley). W finałach zagrają 24 reprezentacje (tyle samo co na Euro 2016, o osiem więcej niż na Euro 2012) - 20 zapewniło sobie awans w eliminacjach Euro 2020, pozostałe cztery będą walczyć o miejsce na Euro 2020 w barażach do których zakwalifikowały się poprzez rozgrywki Ligi Narodów.

W barażach, których stawką będzie awans na Euro 2020 rozgrywany będzie tylko jeden mecz w każdej parze (nie będzie rewanżu). W ścieżce A w półfinałach zagrają ze sobą Islandia-Rumunia oraz Bułgaria-Węgry. Finał zostanie rozegrany w Bułgarii lub na Węgrzech - w zależności od tego, która z tych drużyn wygra półfinał.

W ścieżce B o awans powalczą pary: Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna oraz Słowacja - Irlandia. Finał zostanie rozegrany w Bośni lub Irlandii Płn.

W ścieżce C pary wyglądają następująco: Szkocja-Izrael, Norwegia-Serbia. Finał zostanie rozegrany w Norwegii lub w Serbii.

W ścieżce D zagrają ze sobą pary Gruzja-Białoruś i Macedonia Północna-Kosowo. Finał zostanie rozegrany w Gruzji lub na Białorusi.

Dotychczas największym sukcesem Polski na Euro był awans do ćwierćfinału w czasie Euro 2016 (w meczu, którego stawką był półfinał, Polska przegrała z Portugalią - późniejszym mistrzem Europy - w karnych). Łącznie w finałach Euro Polska zagrała 11 meczów - dwa wygrała, sześć zremisowała (dwa w fazie pucharowej - jeden z tych meczów wygrała w karnych, jeden przegrała) i trzy przegrała. Najwięcej bramek w finałach Euro zdobył dla Polski Jakub Błaszczykowski (trzy). Błaszczykowski obok Łukasza Piszczka (pożegnał się już z kadrą) i Roberta Lewandowskiego zagrał też najwięcej meczów dla Polski w finałach Euro (osiem).

Wyniki losowania fazy grupowej finałów Euro 2020:

Grupa A (Rzym, Baku):

1. Włochy

2. Szwajcaria

3. Turcja

4. Walia

Grupa B (Kopenhaga, Sankt Petersburg)

1. Belgia

2. Rosja

3. Dania

4. Finlandia

Grupa C (Amsterdam, Bukareszt)

1. Ukraina

2. Holandia

3. Austria

4. Zwycięzca (zwycięzca ścieżki D: Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna, Kosowo. W przypadku wygrania ścieżki A przez Rumunię to ona trafi do grupy C, a zwycięzca ścieżki D trafi do grupy F)

Grupa D (Londyn, Glasgow)

1. Anglia

2. Chorwacja

3. Czechy

4. Zwycięzca baraży (zwycięzca ścieżki C: Norwegia, Izrael, Serbia, Szkocja)

Grupa E (Bilbao, Dublin)

1. Hiszpania

2. Polska

3. Szwecja

4. Zwycięzca baraży (zwycięzca ścieżki B: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, Irlandia)

Grupa F (Monachium, Budapeszt)

1. Niemcy

2. Francja

3. Portugalia

4. Zwycięzca baraży (zwycięzca ścieżki A: Węgry, Bułgaria lub Islandia. W przypadku wygrania baraży przez Rumunię trafi ona do grupy C, a do grupy F trafi zwycięzca ścieżki D)