Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii. Dezynfekcja pomieszczeń w miejscu, w którym stwierdzono obecność wyjątkowo szkodliwych bakterii, wirusów czy grzybów, jest czymś oczywistym. Przeprowadza się ją zarówno w domach, jak i w biurach, poczekalniach, szpitalach, przedszkolach itp. Tym niemniej coraz częściej można się również spotkać z okresowym odkażaniem przeprowadzanym prewencyjnie.

Na tego rodzaju operację decydują się chociażby dyrektorzy placówek edukacyjnych, właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy z branży beauty oraz fitness czy zarządcy budynków użyteczności publicznej. A także placówki ochrony zdrowia. Co więcej, w prywatnych domach i mieszkaniach, w których przebywają osoby podatne na choroby alergiczne lub układu immunologicznego, także często wykonuje się prewencyjne, profesjonalne usuwanie szkodliwych drobnoustrojów. Powód jest oczywisty – im mniej zarazków, tym mniejsza szansa zachorowania.

Najczęściej spotykane metody dezynfekcji pomieszczeń

Metodę dezynfekcji pomieszczeń dobiera się w oparciu o kilka czynników. Są to m.in.:

powierzchnia dezynfekowanego wnętrza;

czas dostępny na wykonanie całej operacji;

środki finansowe przeznaczone na przeprowadzenie dezynfekcji;

ewentualna obecność sprzętu lub urządzeń wrażliwych na wilgoć albo ozon.

Mając powyższe na uwadze, dezynfekcję pomieszczenia można przeprowadzić z pomocą ozonowania, zamgławiania, metody opryskowej oraz wody wysokoozonowanej.

Woda wysokoozonowana to po prostu woda z rozpuszczonym w niej ozonem. Używa się jej na przykład do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni w placówkach ochrony zdrowia czy zakładach żywienia zbiorowego.

Metoda opryskowa polega na rozpyleniu rozpuszczonego preparatu biobójczego w miejscu występowania skażenia. Jest niedroga i skuteczna, nie można jej jednak stosować w miejscach wrażliwych na obecność wilgoci.

Zamgławianie ULV jest metodą polegającą na rozpyleniu chłodnej, bardzo drobnej mgiełki, zawierającej środek dezynfekujący. Ze względu na swoje właściwości fizyczne mgiełka równomiernie opada na dezynfekowane powierzchnie i szybko odparowuje, pozostawiając po sobie krople preparatu biobójczego.

Ozonowanie polega na rozpyleniu w danym pomieszczeniu ozonu. Służą do tego urządzenia zwane ozonatorami. Metoda ta sprawdza się w zasadzie wszędzie, gdzie ma urządzeń lub infrastruktury wrażliwej na obecność tego gazu. Jest to ważne uściślenie, ponieważ ozon, jak na silny utleniacz przystało, jest w gruncie rzeczy dość niebezpieczną substancją. Nieumiejętne stosowanie tej metody może doprowadzić do zniszczenia powierzchni wrażliwych na obecność tlenu (którego odmianą jest ozon), a w skrajnych przypadkach spowodować ryzyko utraty zdrowia.

Przeprowadzenie skutecznej, profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń, nie należy do najprostszych zadań. Wykonanie tej operacji warto zlecić profesjonalistom, którzy mogą się pochwalić wiedzą i doświadczeniem z zakresu usuwania zagrożeń chemicznych oraz biologicznych. Udokumentowana współpraca z wymagającymi klientami, na przykład szpitalami lub międzynarodowymi przedsiębiorstwami, także jest bardzo ważne. Firmą spełniającą powyższe warunki jest PSG Polska 

https://ozonujemy24.pl/

Materiał Promocyjny