Praga-Północ przez ostatnie lata przechodzi dynamiczną rewitalizację, która zachęca inwestorów oraz przyszłych mieszkańców do zakupu nowego mieszkania. PROFIT Development wychodzi naprzeciw tym potrzebom i prezentuje najnowszy projekt. Konopacka to inwestycja zlokalizowana w samym sercu Pragi-Północ, otoczona zabytkową architekturą. Kompleks składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna, odtworzona według wytycznych konserwatora zabytków. Druga część projektu to nowa tkanka, która stanowi wspólną bryłę z zabytkową kamienicą. Co wyróżnia inwestycję i jakie rozwiązania oferuje deweloper dla przyszłych mieszkańców?

Praska premiera, czyli w rytmie Nowej Pragi

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, a obecnie przeżywa renesans. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.  Mieszkania na Konopackiej to odpowiedź na zmieniający się styl życia mieszkańców dużego miasta. Tuż przy inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacja metra.

Koncepcja inwestycji bez wątpienia jest unikalna. Połączenie starej, zabytkowej części budynku ze współczesną formą to coś nowego na mapie warszawskiej Pragi-Północ. Mieszkania projektowane były z myślą o osobach żyjących nowocześnie, młodych duchem, które kupują swoje pierwsze mieszkanie i zależy im na korzystaniu z uroków wielkomiejskiego życia. Metraże jakie proponujemy na Konopackiej są też świetną propozycją dla inwestorów jako lokata kapitału lub w opcji na wynajem. – mówi Agnieszka Pachulska, dyrektorka sprzedaży warszawskiego oddziału PROFIT Development.

W połowie czerwca miała miejsce oficjalna premiera startu sprzedaży, gdzie można było poznać szczegółowe plany lokali, mieszkań oraz udogodnień dla przyszłych właścicieli.

Inwestycja Konopacka – miejsce z duszą

Projekt stworzony przez pracownię architektoniczną WXCA, to nietuzinkowa koncepcja łącząca starą, zabytkową część budynku z nową, współczesną formą, która domknie pierzeję ulicy. Całość inwestycji to blisko 150 mieszkań usytuowanych na 8 kondygnacjach.

W odnowionej części, zostaną zachowane pierwotne elementy budynków, drewniana klatka schodowa, oznaczenia mieszkań i kolorystyka. Powstanie tutaj 30 1- i 2-pokojowych mieszkań o powierzchni od 25 do 49 mkw.

Druga część projektu to nowa tkanka, pełna współczesnych rozwiązań jak windy, czy nowoczesny design. W tej części powstanie 119 mieszkań o powierzchni od 25 do 59 mkw, wyposażonych w balkony i tarasy.

Do dyspozycji mieszkańców pozostaną komórki lokatorskie, rowerownia, stacja naprawy rowerów i pralnia. Całość zostanie wyposażona w monitoring.

Ze względu na historyczny charakter Pragi-Północ budowa nowych inwestycji mieszkaniowych to spore wyzwanie. Deweloper, który się go podejmie, musi znaleźć kompromis między nowoczesnością a tradycją – podkreśla Tomasz Stoga, prezes PROFIT Development. – W PROFIT Development nie boimy się ambitnych projektów. Naszą misją było stworzyć inwestycję, która zamknie historię we współczesnej formie i zagwarantuje przyszłym mieszkańcom najwyższy komfort.

Wykończenie pod klucz i sztuka młodych artystów

Każdy z przyszłych właścicieli może skorzystać z opcji wykończenia pod klucz. Jak zapewnia dyrektorka warszawskiego oddziału PROFIT Development, odpowiedzialna za sprzedaż inwestycji, „Naszym klientom oferujemy możliwość wykończenia mieszkań pod klucz w kilku standardach. Mamy zaufanych partnerów w tym biura projektowe oraz wykonawców. Dzięki wykwalifikowanej kadrze zarządzającej, architektom i projektantom, gwarantują profesjonalną obsługę oraz kompleksowe podejście."

Jak zapowiada przedstawiciel dewelopera, w ramach kompleksu pojawi się jeszcze nowoczesna rzeźba oraz artystyczny mural. Do projektu zostaną zaproszeni młodzi artyści, którzy będą mieli okazję tworzyć z deweloperem rytm Nowej Pragi na ulicy Konopackiej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Materiał Promocyjny