Możliwość zobaczenia urządzonego już mieszkania przed jego zakupem to czynnik, który w znaczącym stopniu wpływa na decyzję zakupową przyszłego inwestora. W tym celu powstały generowane komputerowo wirtualne spacery 3D.

Ich wiodącym dostawcą na polskim rynku jest firma 3D Estate, która stworzyła technologię automatycznego generowania spacerów 3D dla dowolnej liczby mieszkań w każdej inwestycji. Dzięki niej spółka od 2018 roku dostarczyła materiały 3D już dla 200 tysięcy mieszkań.

3D Estate w ostatnim czasie połączyło siły z firmą Decoroom, specjalizującą się w wykończeniu wnętrz pod klucz. Dzięki tej współpracy wirtualne mieszkania można zobaczyć w realnym stylu zaprojektowanym przez profesjonalną pracownię projektową.

Rola wirtualnych spacerów w procesie zakupowym

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród klientów firmy deweloperskiej Profit Development z Wrocławia, aż 80 proc. kupujących uważa wirtualny spacer za najbardziej pomocne narzędzie w wyborze mieszkania. Ponad 70 proc. ankietowanych przyznaje, że dzięki spacerom łatwiej jest ocenić rozkład mieszkania oraz wyobrazić sobie wykończone już lokum.

Przeprowadzone badania pokazują, jak ważną rolę odgrywa technologia 3D w sprzedaży mieszkań, szczególnie w dobie galopujących cen nieruchomości. Odpowiednia prezentacja inwestycji optuje za jej wysoką wartością. Realne style aranżacyjne w wirtualnym spacerze przygotowanym indywidualnie dla każdego mieszkania z gwarancją wykonania identycznego wykończenia są innowacją dodającą tej formie prezentacji atrakcyjności oraz wiarygodności.

– Generowane przez nas wirtualne spacery stanowią połączenie wysokiej jakości grafiki komputerowej, automatyzacji procesu tworzenia interaktywnych materiałów oraz wysoce zoptymalizowanych narzędzi ich prezentacji na stronach internetowych deweloperów mieszkaniowych. Materiały 3D są tworzone automatycznie na podstawie kart mieszkań, co gwarantuje ich dostępność i niski koszt jednostkowy – mówi Krzysztof Kuniewicz, dyrektor operacyjny 3D Estate

– Dziś poszliśmy jeszcze dalej, tworząc we współpracy z Decoroom foto-realistyczne materiały 3D prezentujące dowolne mieszkanie dokładnie w takiej formie, w jakiej może być wykończone i udostępnione klientom. To obecnie najbardziej nowatorskie rozwiązanie skracające czas oraz koszty przygotowania materiału o najwyższej użyteczności dla firmy wykończeniowej, deweloperów oraz ich klientów – przyznaje Jakub Jamontt, wiceprezes 3D Estate

Technologia w służbie sprzedaży

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Wirtualne spacery tworzone przez 3D Estate w automatycznej technologii, jak dotąd powstawały w jednym z pięciu modelowych stylów opracowanych dla celów jak najatrakcyjniejszej prezentacji mieszkań. Materiały 3D okazały się użyteczne także dlatego, że większość kupujących mieszkania słabo sobie radzi z właściwą interpretacją płaskiego planu mieszkania czy oceną prawdziwego potencjału materiałów wykończeniowych na podstawie samych tylko próbek.

Teraz wszystko można zobaczyć w interaktywnym spacerze 3D przygotowanym w realnym stylu opartym na rzeczywistych materiałach wykończeniowych. Opracowała go i gwarantuje realizację w prawdziwym mieszkaniu pracownia projektowa Decoroom, która działa na rynku od 13 lat i ma na swoim koncie prawie 3 000 realizacji.

Dzięki temu połączeniu, klient może zobaczyć i porównać różne wersje wykończenia tego samego mieszkania i łatwiej podjąć decyzję o wyborze wykończenia. W playerze wirtualnych spacerów to narzędzie symbolizuje ikona czarodziejskiej różdżki.

Po jej naciśnięciu widzimy wybór dostępnych wersji wykończenia, a już po chwili przechodzimy do spaceru po konkretnym mieszkaniu w wybranej aranżacji. Jej zmiana jest niemal natychmiastowa, dzięki czemu oglądający ma możliwość porównania różnych wersji i łatwiej mu podjąć decyzję o wyborze konkretnego wykończenia czy ewentualnych modyfikacjach. Całe rozwiązanie zwiększa zaangażowanie klienta w procesie wyboru mieszkania.

Realny, ale wirtualny styl Decoroom

Pracownia Decoroom, opracowując styl aranżacyjny na potrzeby wirtualnych spacerów, bazowała na założeniach projektowania uniwersalnego, tak aby pasował on do każdego mieszkania niezależnie od metrażu i rodzaju inwestycji. Wykorzystane materiały wykończeniowe to realne pozycje z pakietu premium, który jest opcją najczęściej wybieraną przez klientów pracowni.

– Wirtualny styl Decoroom to aranżacja utrzymana w stylistyce modern classic, która idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu elementów wykończenia i wyposażenia uzyskaliśmy efekt, który jest uniwersalny, a zarazem współgra z aktualnie obowiązującymi trendami – podkreśla Magdalena Tarnowska, dyrektor działu projektowego Decoroom.

Rewolucja w branży

Połączenie technologii wirtualnych spacerów i usługi projektowania oraz wykończenia mieszkań pod klucz to także kolejny krok w tworzeniu jeszcze bardziej użytecznych narzędzi sprzedaży i marketingu dla deweloperów. Realna aranżacja wnętrz w technologii wirtualnych spacerów 3D pomaga zaoszczędzić środki oraz czas przeznaczony na przygotowanie wizualizacji wnętrz. W ten sposób interaktywne spacery 3D stają się jeszcze bardziej realistyczne, co zwiększa ich użyteczność w procesie zakupu mieszkania.

– Prezentacja aranżacji wnętrza w technologii 3D ma ogromne znaczenie w procesie customer experience. To realna pomoc na etapie wyboru mieszkania oraz jego wykończenia. Myślę, że zarówno deweloperzy, jak i przyszli inwestorzy docenią możliwości, które stworzyliśmy wspólnie z firmą 3D Estate– podkreśla Michał Szymański, dyrektor sprzedaży Decroom.

– Dynamicznie zmieniający się rynek nieruchomości oraz rosnące wymagania klientów w obszarze foto-realistycznych wizualizacji spowodowały, że postanowiliśmy wzbogacić swoją ofertę o nowoczesne rozwiązania w technologii 3D Estate. Jako firma działająca w branży już od ponad 13 lat doskonale zdajemy sobie sprawę z roli nowoczesnych technologii w procesie projektowym. Mamy nadzieję, że stworzony przez nas wirtualny styl Decoroom stanie się pomocny narzędziem dla przyszłych inwestorów – przyznaje Jakub Bartos, dyrektor zarządzający Decoroom

Wirtualne spacery 3D w stylu Decoroom można zobaczyć na https://www.decoroom.eu/wnetrze-3d oraz na stronach inwestycji deweloperskich, takich jak Albero Invest – Modern House, Dantex - Ursus Vita, Profit Development – Apartamenty Nakielska, Kloepfel Real Estate - The Pearl, Home Invest – Warszawski Świt i Apartamenty przy Agorze 6.

Materiał Promocyjny