Ustawienie mebli

Kluczowe jest oczywiście ustawienie mebli. Te należy lokalizować względem punktu centralnego salonu. Tym może być kominek, telewizor, stół lub stolik kawowy. W salonie główny stolik kawowy lub otomana można umieścić pośrodku sof i krzeseł. W przypadku małych przestrzeni rozważ zmniejszenie liczby mebli, które w zbyt dużej ilości mogą stać się przytłaczające i tworzyć wrażenie zagracenia. W nowoczesnym salonie meble mają swoje uzasadnienie estetyczne, funkcjonalne i przestrzenne. Projektując zestawy mebli, należy pamiętać, że im mniej, tym lepiej i każdy przedmiot powinien mieć odpowiedni rozmiar i funkcję do zamierzonego miejsca przeznaczenia. Jest to minimalistyczny styl, który narzuca nam zasady doboru i wyglądu obiektów. Wybierając meble, zawsze sięgamy po niskie komody, pufy i stoliki kawowe, a także sofy z dolnymi oparciami, dzięki czemu przestrzeń wydaje się tak duża, jak to możliwe, na poziomie naszych oczu.

Meble o prostych i sześciennych kształtach są zbudowane na cienkich, prostych nogach, co nadaje im lekkości i elegancji. Potrzeba uporządkowania przedmiotów codziennego użytku przy minimalistycznej aranżacji przestrzeni pozwala nam wrócić do sprawdzonych metod rozplanowania mebli. Współczesna forma meblościanki nie przypomina starych wzorów. Dziś jest to lekki modułowy mebel, indywidualnie dopasowany do wnętrza i wtapiający się w jego przestrzeń.

Zobacz także: http://portalnews.pl/aranzacja-salonu-glowne-zasady/

 

Oświetlenie

Nie mniej ważne jest właściwe oświetlenie salonu. Oczywiście musimy zlokalizować oświetlenie centralne, które będzie znajdować się na suficie. Możemy wybierać między jednym źródłem światła i oświetleniem punktowym. To ostatnie jest zdecydowanie nowocześniejsze i daję bielsze i intensywniejsze światło.

Kolor

Nie przesadzaj z ilością kolorów w środku. W nowoczesnych salonach najlepiej wyglądają beże, białe kolory i szarości. Intensywne kolory pojawiają się w towarzystwie delikatnych, chłodnych i neutralnych kolorów. Mocne kolory podkreślają akcent kolorystyczny i tło bardzo jasnych, często białych mebli, zamiast decydować o charakterze wnętrza.

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Ach te magazyny"

Silniki boomu pracują pełną parą - rynek będzie rósł z uwagi na dalszy rozwój logistyki i e-commerce

OGLĄDAJ RELACJĘ

Okna

Bardzo ważny jest wystrój okien. Doskonałym wyborem są mini rolety (https://rolety.eu/pl/10-roleta-mini). Ich zaletą jest na przykład łatwość utrzymania ich w czystości. W przypadku rolet okiennych wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz.

Światło słoneczne jest dobre dla twojego ciała, ale jego zbyt duża ilość może być bardzo denerwująca, szczególnie jeśli chodzi o wczesne poranne promienie słoneczne. Rolety okienne dają możliwość kontrolowania ilości światła przechodzącego przez okna poprzez prostą regulację listew. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zasłonić część okna, aby wpuścić trochę światła, czy zakryć całe okno, aby całkowicie zasłonić słońce, rolety dają całkowitą kontrolę nad światłem wpadającym do pokoju.

 

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu

Materiał Promocyjny