Materiał powstał we współpracy z EURO STYL

Dlaczego warto zainwestować w loft?

W MONTOWNI znajduje się 114 oryginalnych loftów stanowiących produkt inwestycyjny. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego, a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nich nawet sześciu osób. Każdy posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, zapewniający niezależność. Apartamenty wyposażone są w kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie.

- W pełni wyposażone lofty hotelowe w MONTOWNI są sprzedawane inwestorom indywidualnym jako lokale użytkowe z osobną księgą wieczystą, a ich nabywcy mają możliwość odliczenia 23 procent podatku VAT. To unikatowa oferta w skali kraju – zabytkowy obiekt, wyjątkowa lokalizacja w centrum Gdańska i profesjonalny operator z grupy Dom Development, który zadba o maksymalizację zysków – podkreśla Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

MONTOWNIA w Gdańsku. Loft w stylu Aquamarine.

MONTOWNIA w Gdańsku. Loft w stylu Aquamarine.

materiały prasowe

MONTOWNIA jest ciekawą propozycją dla tych, którzy chcieliby lokować kapitał w nieruchomości bez angażowania swojego czasu. Realizacją celów biznesowych zajmie się profesjonalny operator – spółka należąca do Grupy Dom Development – który będzie kompleksowo zarządzał inwestycją, zadba o optymalne obłożenie i maksymalizację cen wynajmu apartamentów. Inwestorzy już teraz mogą poczuć wyjątkowy klimat miejsca i budynku, odwiedzając gotowe apartamenty pokazowe.

Kup gotowy loft i od kwietnia zarabiaj!

MONTOWNIA swoją działalność rozpocznie z początkiem kwietnia tego roku, ale system rezerwacji uruchomiony zostanie dwa miesiące wcześniej. Lofty są gotowym produktem inwestycyjnym, który już za kilka miesięcy zacznie przynosić ich właścicielom pierwsze zyski. Każdy apartament ma osobną księgę wieczystą. Profesjonalny operator zadba o maksymalne obłożenie, a model biznesowy zapewnia właścicielom zyski liczone proporcjonalnie od udziału. Stworzony przez Euro Styl produkt inwestycyjny doceniają już inwestorzy z różnych części kraju, w tym także znane w Polsce nazwiska, m.in. ze świata sportu.

MONTOWNIA w Gdańsku. Zabytkowy budynek z zachowaną historyczną ceglaną elewacją z lat 30-tych XX wie

MONTOWNIA w Gdańsku. Zabytkowy budynek z zachowaną historyczną ceglaną elewacją z lat 30-tych XX wieku.

materiały prasowe

Zabytek z duszą, funkcje na miarę XXI wieku

MONTOWNIA powstaje w budynku z lat 30. XX wieku, w którym dawniej montowano silniki do łodzi podwodnych. Obiekt będzie sercem DOKÓW, wielofunkcyjnej inwestycji ulokowanej na postoczniowych terenach Gdańska. Budynek, który jest pod ochroną konserwatora zabytków, został pieczołowicie odrestaurowany. Będzie w nim można podziwiać wiele zachowanych, oryginalnych artefaktów, m.in.: brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację z lat 1936-1938. Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje. Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i oryginalny koncept ulokowanego na parterze ogromnego food hallu z 20 restauracjami z kuchniami z całego świata, stworzy wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska.

Wiele powodów, dla których warto tu być

Wnętrza MONTOWNI to przemyślane i staranne połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Imponujący, przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca ambitna sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń" - 17 olbrzymich, efektownych obiektów świetlnych o długości do 9 metrów, które zawisły między kondygnacjami – jedne i drugie są autorstwa uznanego gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany dokumentalista Michał Szlaga.

MONTOWNIA w Gdańsku. Wnętrze budynku.

MONTOWNIA w Gdańsku. Wnętrze budynku.

materiały prasowe

- Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj twórczość artystyczna, design i loftowy styl przenikają się tworząc nietuzinkową całość. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych.

Już zauważona w Polsce i w Europie

Rewitalizacja historycznego budynku do nowych funkcji zaowocowała przyznaniem MONTOWNI nagrody w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022 w kategorii Commercial Redevelopment/Renovation. Kolejny sukces to nagroda Art in Architecture festival 2022 – w tym przypadku doceniono wkomponowanie twórczości artystycznej w przestrzeń architektoniczną oraz inicjatywę dewelopera, który wszedł rolę mecenasa sztuki. „Ławica Stworzeń" jest instalacją wyjątkową - te wybitne, świetlne kompozycje wzbogacające wnętrze MONTOWNI z pewnością warto zobaczyć na żywo.

MONTOWNIA w Gdańsku. Historyczny budynek z elementami sztuki w środku.

MONTOWNIA w Gdańsku. Historyczny budynek z elementami sztuki w środku.

materiały prasowe

Trzy kroki do ECS, spacerem do Neptuna

Centrum Gdańska z rodzącym się do życia Młodym Miastem to jedna z najatrakcyjniejszych dzielnic w Polsce. Na postoczniowych terenach, tuż przy Europejskim Centrum Solidarności, blisko dworca Gdańsk Główny i wielu atrakcji Starego Miasta powstają DOKI, których integralną częścią jest właśnie MONTOWNIA. Zajdzie się tam również mieszkaniowy kwartał zabudowy – DOKI Living, w którym zaprojektowano ponad 1000 apartamentów, a na parterach lokale usługowe. Pierwszy budynek został już oddany do użytku, a właściciele drugiego odbiorą klucze do mieszkań w czerwcu. Dwa kolejne są w budowie i w ofercie sprzedaży. MONTOWNIA z pewnością stanie się ważnym punktem nie tylko dla mieszkańców DOKÓW czy okolicy, ale dla całego Gdańska i odwiedzających go turystów.

Materiał powstał we współpracy z EURO STYL