Trądzik, czyli wróg, którego trudno pokonać

Przyjmuje się, że choroba często dotyka osób między 11 a 30 rokiem życia, jednak atakuje też osoby starsze, nawet te, które mają 50 lat. Zmiany skórne często pojawiają się na twarzy, szyi, plecach i klatce piersiowej i bardzo często trudno się ich pozbyć.

Wiele osób twierdzi, że choroba pogorszyła nie tylko ich cerę, ale i samoocenę. Pośrednio może prowadzić do depresji, z której ciężko się wydostać bez względu na wiek i płeć. Trudno się temu dziwić, jeśli po wielu kuracjach trądzik wciąż powraca.

Schorzenie bardzo często - choć nie zawsze - wynika z nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, zmian hormonalnych, a nawet czynników genetycznych. Ogromną rolę odgrywa też zła dieta, zanieczyszczenie środowiska, niektóre lekarstwa, stres i brak aktywności fizycznej.

Najpierw pielęgnacja, potem leczenie

Często można spotkać się z opinią, że tylko mocne kremy z antybiotykiem lub sterydem mogą wyleczyć z trądziku. Trudno jednoznacznie dowieść poprawności tego stwierdzenia. Faktem natomiast jest to, że mocne, wchodzące w intensywną reakcję ze skórą substancje, mogą jeszcze bardziej pogorszyć jej stan.

Coraz częściej zaleca się stosowanie zgodne z zasadami naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej. Dominuje podejście całościowe, które rozpoczyna się od pielęgnacji. Trzeba zadbać o odpowiednie uspokojenie cery, co sprowadza się do delikatnego jej oczyszczenia, tonizowania i nawilżenia.

Naturalna esencja aloesowa

Wiele osób potwierdza, że w ich sytuacji już takie działania wystarczyły, by znacząco ograniczyć, a czasem nawet wyeliminować trądzik. Warto skorzystać z oferty dobrej drogerii internetowej, która oferuje kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy, na przykład Triny.

Różne metody walki z trądzikiem

Dobre efekty można uzyskać, gdy poznamy zasady naturalnej pielęgnacji twarzy. Bardzo dobre efekty może przynieść zastosowanie preparatów z czarnuszką czy olejem tamanu, warto również zwrócić uwagę na hydrolaty - np. z kocanki czy róży damasceńskiej.

Gdy postanowimy, że chcemy zaufać naturalnym metodom pielęgnacji twarzy trądzikowej, warto skupić się produktach, które są znane ze swojego delikatnego działania. Mocniejsze preparaty czy kremy sterydowe mogą wywołać reakcje alergiczne i dodatkowe podrażnienia.

Osoby borykające się z trądzikiem powinny też zaopatrzyć się w osobny ręcznik do oczyszczania twarzy. Nie wolno wyciskać pryszczy, a mimo tego, że to niezwykle trudne, rekomenduje się ograniczenie dotykania twarzy do niezbędnego minimum.

Naturalne serum do twarzy

Wiele osób związanych z branżą dermatologiczną sugeruje, by nie matowić zmian cery. Zaszkodzić może też próba kamuflowania wyprysków skórnych grubą warstwą makijażu. Utrudnia to skórze oddychanie, co jeszcze bardziej pogarsza kondycję zdrowotną porów.

Na liście zakazów i obostrzeń warto dodać też peelingi mechaniczne oraz toniki bazujących na alkoholu. Dodatkowo wysuszą one cerę, co może skutkować problemami z przywróceniem jej do dobrej formy przez dłuższy czas.

Liczy się też konsekwencja. Nawet gdy trądzik zacznie ustępować i stosowanie naturalnej pielęgnacji cery wyda nam się w danej chwili czymś mało istotnym, nie należy rezygnować ze swoich ekologicznych preparatów. Jest to schorzenie podstępne, które lubi nawracać. Jeśli więc chcemy pozbyć się trądziku różowatego na dobre, trzeba stale utrzymywać cerę w bardzo dobrej kondycji. Na szczęście, na rynku można znaleźć wiele ekologicznych produktów, które znacznie ułatwiają to zadanie.

Materiał Promocyjny