Squla łamie stereotypy: Nauka online może być zabawą

Nadmiar wolnego czasu i konieczność spędzania go w domu to dla dziecka całkiem nowa sytuacja. Jak nie dać się nudzie, kiedy większość z dotychczasowych aktywności nie jest dostępna? Po odhaczeniu wszystkich punktów z harmonogramu dnia najmłodsi najchętniej sięgają po gry komputerowe albo takie dostępne online. W jaki sposób zadbać o to, by czas spędzony na tego typu rozrywce był też wartościowy? Tutaj z pomocą przychodzi platforma edukacyjna Squla.pl.

Publikacja: 15.04.2020 19:37

Squla łamie stereotypy: Nauka online może być zabawą

Foto: Sanne Swart

Quizy edukacyjne

W Squli dziecko rozwiązuje quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych, m.in. matematyki lub języka angielskiego. Gry podzielone są na poziomy, które odpowiadają kolejnym klasom: przedszkole, zerówka oraz klasy 1-6, a materiały wykorzystane na platformie są oparte o informacje z podręczników szkolnych. Dzięki temu rodzic ma pewność, że w czasie spędzonym na grze, dziecko powtarza jednocześnie materiał lekcyjny. 

Grywalizacja

Wartościowy materiał edukacyjny to jedno, ale twórcom Squli zależy także na tym, żeby użytkownicy dobrze się bawili, a sama nauka sprawiała im przyjemność. Dlatego wykorzystują na swojej platformie elementy grywalizacji. W jaki sposób? Po rozegraniu całego poziomu odblokowywane są kolejne etapy, gracze klasyfikowani są w rankingach na podstawie zdobytych punktów, a ich kolejne osiągnięcia są na różne sposoby nagradzane. Te elementy są zaczerpnięte ze świata gier komputerowych i świetnie korespondują z zainteresowaniami dziecka. Dlatego chętniej zmierzy się ono z kolegą w quizie z matematyki, niż usiądzie do rozwiązywania nudnych równań w zeszycie. 

Na granicy nauki i gier komputerowych

Dziecko może wybierać spośród bardziej tradycyjnych quizów i takich gier, w których stanie w szranki z bossem - tutaj wybiera poziom trudności kolejnych rund, a co za tym idzie także stawkę gry. Te z dzieci, które wolą zmierzyć się z innymi graczami platformy, mają możliwość wyzwania ich do wirtualnej Bitwy na Balony albo Wyścigu z czasem. W ramach tych konkurencji liczy się wiedza oraz refleks i uczestnicy mogą na bieżąco śledzić stan rywalizacji.

Przejście na kolejny poziom gry jest nagradzane specjalnymi trofeami, które dziecko gromadzi na swojej wirtualnej półce. Ponadto stopniowo odblokowywane są kolejne awatary, które pozwolą spersonalizować profil gracza, a zgromadzone w trakcie gry monety można wymieniać na prawdziwe nagrody. 

Sprytny sposób na zmianę nauki w zabawę

Wszystkie elementy gier komputerowych, które zastosowane zostały na platformie sprawiają, że dziecko jest bardziej zaangażowane w grę, ma motywację do regularnych ćwiczeń, a w zaistniałej obecnie sytuacji może być także świetna formą kontaktu i rywalizacji z rówieśnikami. 

Konto dla rodzica

Także rodzic może mieć swój udział tym procesie. Po zakupie abonamentu utworzone zostają bowiem 2 profile: jeden dla dziecka (gdzie dostępne jest środowisko gry), a drugi dla rodzica. Na takim koncie poza możliwością zarządzania abonamentem i raportem ze szczegółowymi wynikami dziecka, dostępne są także funkcje pozwalające na interakcję z nim. Rodzic ma możliwość wysłania motywujących motywujących wiadomości oraz ustawiania tygodniowych celów dla dziecka. Każdy zrealizowany cel zostanie oczywiście nagrodzony bonusowymi monetami, ale rodzic może zaproponować inną formę motywacji np. obejrzenie ulubionego filmu albo zakup wymarzonego prezentu. 

Platforma  chętnie wykorzystywana w szkołach

Od samego początku swojego istnienia Squla funkcjonuje także w wersji dla szkół. Nauczyciele mogą bezpłatnie zarejestrować się na platformie i utworzyć profile dla swoich podopiecznych. Z otrzymywanych od pedagogów wiadomości wynika, że Squla jest dla nich doskonałą formą powtórki materiału z danej lekcji, a uczniowie mają szansę grać indywidualnie lub mierzyć się ze sobą w rozgrywkach grupowych, a nawet organizować  międzyklasowe turnieje. 

Edukacja w trybie online

W sytuacji, kiedy lekcje odbywają się na odległość, korzystanie z platformy edukacyjnej Squla niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Nauczyciel ma możliwość zadawania podopiecznym konkretnych materiałów do przećwiczenia, a na swoim panelu może sprawdzić indywidualne wyniki każdego z uczniów. Widoczne są dla niego informacje na temat ilości rozegranych quizów oraz udzielanych odpowiedzi, na podstawie których może wskazać, które zagadnienia sprawiają dziecku trudność.

https://www.squla.pl/ 

Materiał Promocyjny 

Materiał Promocyjny
Studia podyplomowe na UWr odpowiedzią na wyzwania teraźniejszości
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Nauka
Morze Czerwone: W Zatoce Akaba wymarł cały gatunek jeżowców
Nauka
Naukowiec z Florydy pobił rekord czasu spędzonego pod wodą
Nauka
Naukowcy: Owady wcale nie lecą do światła
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Nauka
Nauka jako remedium na dezinformację
Nauka
Pajęczyce zjadające samce po seksie, udają martwe, by samiec z nimi kopulował