fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Oława ma najlepszą gazetę lokalną w Polsce

Fotorzepa
„Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” otrzymała tytuł najlepszej gazety lokalnej w Polsce w 2014 roku. Wręczenie nagrody odbyło się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs jest organizowany od siedmiu lat przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. W tym roku nadesłano kilkaset prac, z których jury pod przewodnictwem dziennikarza i pisarza Mariusza Szczygła wyróżniło ponad czterdzieści, a kilku przyznało nagrody główne.

Po raz pierwszy partnerem konkursu i fundatorem dwóch nagród była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Główne wyróżnienie dla Gazety Roku nosi imię Bolesława Wierzbiańskiego, działacza polonijnego, założyciela nowojorskiego „Naszego Dziennika".

Swoją nagrodę przyznało także Muzeum Powstania Warszawskiego. Ma ona zwrócić uwagę - jak podkreślał Dariusz Gawin z MPW – na bohaterów czasu pokoju, ludzi, którzy poświęcają się dla innych. Wyróżnienie otrzymała Renata Botor-Pławecka (tygodnik „Echo") za materiał o kresowiaku Ludwiku Kamińskim.

Wśród gości był m.in. Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta, który odczytał list od Bronisława Komorowskiego. - Jesteście ogrodnikami lokalnej demokracji, bo jej strzeżecie i ją pielęgnujecie – mówił do dziennikarzy i redaktorów prezydencki minister. „Rzeczpospolita" była jednym z patronów medialnych uroczystości.

NAGRODZENI

W kategorii „Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne" za najlepszy uznano tekst Daniela Długosza „Tajemnicze interesy burmistrza Trzebnicy", opublikowany w „Nowej Gazecie Trzebnickiej".

W kategorii „Reportaż prasowy" zwyciężyła Małgorzata Potoczak-Pełczyńska artykułem „Niebo do wynajęcia" („Nowiny Jeleniogórskie") Za najlepszy materiał w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne" uznano „Dobro, zło i trzeci do szachów" Józefa Figury („Tygodnik Podhalański").

„Wywiad i inne gatunki publicystyczne" – nagrodę dla Agnieszki Herby za tekst „To był idealny facet. Marzenie każdej kobiety" („Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie") „Fotografia i fotoreportaż" – nagroda dla Bartłomieja Jureckiego („Tygodnik Podhalański") za fotoreportaż „Sianokosy w Rzepiskach rozpoczęte".

W kategorii „Materiał telewizyjny" najwyżej oceniono „Żołnierzy z Podhala w bitwie o Monte Cassino" Beaty Denis-Jastrzębskiej („Tygodnik Podhalański") Nagrody przyznano także dla najlepszych portali gazet lokalnych oraz za akcje dziennikarskie. W tej pierwszej kategorii tryumfowała strona internetowa 24tp.pl (strona „Tygodnika Podhalańskiego"), zaś w drugiej wyróżniono akcję „Ratujmy Rynek", prowadzoną przez „Gazetę Jarocińską".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA