Piękna Polka i przystojni Włosi

Joanna Jakubas, śpiewająca sopranem lirycznym polska artystka, wystąpi przed koncertem Il Volo w TAURON Arenie Kraków 27 maja. Jej piękny głos doda blasku wydarzeniu. Śpiewaczka zaprezentuje światowe standardy oraz autorskie piosenki.

Publikacja: 15.05.2023 17:00

Piękna Polka i przystojni Włosi

Foto: materiały prasowe

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wydarzenia

Piękna Polka i przystojni Włosi z pewnością podbiją serca fanów. Bilety na wydarzenie dostępne są na www.biletserwis.pl.

Joanna Jakubas to sopran liryczny. Ukończyła studia na wydziale wokalnym w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Debiutowała latem 2007 roku na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, przyjmując zaproszenie od Bogusława Kaczyńskiego. Zaśpiewała tam również rok później, a występ ten zaowocował współpracą z Filharmonią Krakowską oraz pozwolił na udział w koncercie Andrei Bocellego na Stadionie Gwardii w Warszawie. Artystka wykonała dwie arie oraz duet z włoskim tenorem z towarzyszeniem orkiestry prowadzonej przez Marcello Rotę.

W 2010 roku Joanna Jakubas wystąpiła z pianistą Stanisławem Drzewieckim na jubileuszu 20-lecia Polskiego Klubu Biznesu w Sali Kongresowej w Warszawie. Tego samego roku, śpiewaczka rozpoczęła współpracę z Teatrem Mazowieckim im. Jana Kiepury, biorąc udział w wielu koncertach w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz Operze Narodowej. Orkiestrami dyrygowali tacy mistrzowie batuty jak Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Karolak, Jerzy Biernacki, Jacek Boniecki, Jose Maria Florêncio oraz Jiří Petrdlík.

W 2011 roku Joanna Jakubas została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii śpiewaczka – najlepszy debiut roku. W lutym 2015 roku wystąpiła gościnnie w koncercie Ennio Morricone w TAURON Arenie Kraków, gdzie wykonała utwór z filmu „Misja" Rolanda Joffe. W październiku tego samego roku zadebiutowała w Operze Bastille w Paryżu śpiewając rolę Kate w operze „Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego.

W 2017 roku Joanna Jakubas występowała w ramach Transatlantyckiego Festiwalu Filmowego, który jest corocznie organizowany przez Jana A.P. Kaczmarka, zdobywcę Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel" („Finding Neverland"). Wzięła również udział w serii koncertów Teatru Muzycznego w Łodzi: „Muzycznej Podróży z Wiednia do Rio" (2016-2017), „Step By Step" (2017-2018) oraz „The Best of Muzyczny" (2018-2019). W tym samym czasie wystąpiła również w roli Cosette w musicalu „Nędznicy" Claude'a-Michela Schönberga oraz w roli Wandy w „Wielkiej Księżnej Gerolstein" Jacques'a Offenbacha.

W 2022 roku artystka wydała swój pierwszy album „My New Wings" zawierający 17 popularnych utworów, w tym singiel „Spente le Stelle" oraz takie klasyki jak: „Nights In White Satin", „Hallelujah" czy „I Will Always Love You". Album został nagrany w Londynie w AIR Studios Lyndhurst, jednym z największych studiów nagraniowych na świecie i w kultowym Abbey Road Studios, gdzie swoje największe albumy nagrywały takie gwiazdy muzyki jak The Beatles, Pink Floyd czy U2. Do udziału w projekcie zaproszono London Symphony Orchestra, jedną z czołowych orkiestr na świecie. Aranżacje zostały napisane przez Nicka Ingmana – aranżera, kompozytora i dyrygenta, który współpracował z takimi artystami jak Paul McCartney, Mick Jagger czy Björk.

Na koncercie Il Volo 27 maja w TAURON Arenie Kraków Joanna Jakubas będzie specjalnym gościem włoskiego tria. Zaśpiewa materiał z przygotowywanego albumu oraz covery światowych przebojów. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne. Można je nabyć na www.biletserwis.pl. Koncert Il Volo i gościa specjalnego Joanny Jakubas organizuje agencja Prestige MJM.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wydarzenia

Muzyka popularna
Królowa warta miliard
Muzyka popularna
Katalog muzyczny Queen może zostać sprzedany za rekordową kwotę
Muzyka popularna
Rockowe tygodnie
Muzyka popularna
Roger Waters znów szokuje. Na koncercie w Berlinie wystąpił ubrany jak SS-man
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Muzyka popularna
Tina Turner wspominana w szwajcarskim miasteczku jako "dobra sąsiadka"
Muzyka popularna
Odeszła Tina Turner, królowa czarnych rytmów