Wahl to były dziennikarz sportowy Sports Illustrated. Jeszcze w piątek zamieszczał na swoim profilu na Twitterze relacje z meczu Holandia - Argentyna.

Problemy wystąpiły u Amerykanina w doliczonym czasie gry - poinformował agencję Reutera jego agent Tim Scanlan. W loży prasowej podjęto próbę uratowania mężczyzny. Został później przewieziony do szpitala, gdzie potwierdzono zgon.

- Wszyscy są poruszeni i jest to naprawdę traumatyczne - powiedział Scanlan. - Był prawdziwym orędownikiem zarówno męskich, jak i kobiecych rozgrywek i naprawdę po prostu głęboko zależało mu na sporcie. Był empatycznym i po prostu naprawdę genialnym autorem - dodał.

Wahl poinformował pod koniec listopada, że został na krótko zatrzymany, gdy próbował wejść na stadion w Katarze, nosząc tęczową koszulkę w celu wsparcia społeczności LGBTQ w kraju, w którym związki tej samej płci są zabronione.

Czytaj więcej

Mundial w Katarze: Dziennikarz z USA zatrzymany z powodu tęczowej koszulki

Przekazał, że ochrona odmówiła mu wstępu na otwarcie meczu Stanów Zjednoczonych z Walią na stadionie Ahmad Bin Ali w Al Rayyan i poprosiła go o zdjęcie koszulki.

Wahl napisał w poniedziałek, że podczas pobytu w Katarze odwiedził szpital.

"Nie miałem Covid-19 (badam się tu regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli" - informował

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price ogłosił na Twitterze, że resort był w ścisłej komunikacji z rodziną Wahla. "Jesteśmy zaangażowani z wysokimi urzędnikami katarskimi, aby zapewnić, że prośby jego rodziny są spełnione tak szybko, jak to możliwe" - poinformował Price.