Bohaterem meczu ze Szwajcarią został zawodnik, który zastąpił Ronaldo, 21-letni Goncalo Ramos, wschodząca gwiazda portugalskiej piłki, zawodnik Benfiki Lizbona. Ramos strzelił trzy gole walnie przyczyniając się do zaskakująco łatwego tryumfu Portugalczyków nad Helwetami.

Po meczu Santos w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że jego decyzja o posadzeniu na ławce Ronaldo była związana z taktyką na mecz.

Czytaj więcej

Goncalo Ramos strzelał, Cristiano Ronaldo bił brawo. Portugalia w ćwierćfinale mundialu

- Chodziło o strategię meczową, każdy piłkarz jest inny. Wystawiłem również (Diogo) Dalota i Raphaela (Guerreiro), chociaż (Joao) Cancelo też jest znakomitym piłkarzem. To było to, czego potrzebowaliśmy na ten mecz ze Szwajcarią - tłumaczył.

- Nie ma problemu między Fernando Santosem a kapitanem reprezentacji narodowej (Ronaldo), przyjaźnimy się od wielu lat. (...) On stanowi wspaniały przykład jako wielki kapitan - dodał Santos mówiąc o Ronaldo.

Media spekulowały, że Santos zostawił Ronaldo na ławce ponieważ był niezadowolony z reakcji Ronaldo na zmianę w meczu z Koreą Południową

Media spekulowały, że Santos zostawił Ronaldo na ławce ponieważ był niezadowolony z reakcji Ronaldo na zmianę w przegranym przez Portugalię 1:2 meczu fazy grupowej z Koreą Południową.

W ćwierćfinale mundialu Portugalia zmierzy się 10 grudnia z Marokiem.