Po porażce w 1/8 finału 1:3 z Francją, która wyeliminowała Polskę z mundialu w Katarze, Robert Lewandowski był pytany czy wystąpi jeszcze na mundialu za cztery lata (będzie miał wtedy 38 lat). - Daleka droga - odparł. Dodał, że potrzebna jest radość z gry. - Jak atakujemy to inaczej jest, ale jak gramy bardzo defensywnie to tej radości nie ma - podkreślił.

Czytaj więcej

Lewandowski komentuje mecz Francja-Polska w Katarze. "Szkoda tej pierwszej bramki"

Lewandowski strzelił na mundialu dwa gole (jednego z karnego w meczu z Francją i jednego w meczu z Arabią Saudyjską) i były to jego pierwsze bramki strzelone na mistrzostwach świata. W meczu z Meksykiem Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na nim (mecz zakończył się remisem 0:0).

Kapitan reprezentacji Polski zagrał dla biało-czerwonych 138 razy i strzelił dla polskiej reprezentacji 78 goli.

78

Tyle goli dla reprezentacji Polski zdobył Robert Lewandowski

Jak pisze Goal.com słowa Lewandowskiego po meczu są podważeniem "metod szkoleniowych Czesława Michniewicza", selekcjonera reprezentacji Polski.

Serwis podkreśla, że przed eliminacjami do mundialu w 2026 roku (zostaną rozegrane w USA, Kanadzie i Meksyku) Polskę czeka walka o awans na Euro 2026 i Lewandowski "musi zdecydować czy chce brać w nich udział".

Czytaj więcej

Europosłowie apelują o zamrożenie funduszy dla Węgier. „Nie tolerujmy szantażu”