Po tym jak w niedzielę ogłoszono składy na mecz Anglia-Senegal stało się jasne, że Raheem Sterling nie tylko nie znalazł się w podstawowej jedenastce Lwów Albionu, ale że zabrakło go także wśród rezerwowych. By uciąć spekulacje dotyczące powodów takiej decyzji selekcjonera Anglików Garetha Southgate'a, Angielska Federacja Piłki Nożnej wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Raheem Sterling nie może zagrać, ponieważ "zajmuje się sprawami rodzinnymi".

Po meczu z Senegalem, który Anglia wygrała 3:0, Southgate potwierdził, że Sterling został zwolniony ze zgrupowania i leci do Londynu. Data powrotu zawodnika do Kataru nie została ustalona. Według źródeł ESPN, skrzydłowy Chelsea ma nadzieję zagrać jeszcze na mundialu w Katarze po tym, jak spędzi czas z rodziną.

Czytaj więcej

Mecz Francja-Polska w Katarze. Dlaczego była powtórka karnego?

Dlaczego Sterling opuszcza kadrę Anglii podczas mistrzostw świata? Według informacji Sky News, do domu Sterlinga włamali się uzbrojeni napastnicy. Rodzina zawodnika miała być wówczas na miejscu. Szczegóły dotyczące zajścia nie są znane.

W związku z sytuacją 27-latek chciał wrócić do domu, gdy tylko dowiedział się o incydencie. Sky News podało, że Sterling był "wstrząśnięty sytuacją" i martwił się o dobrostan swoich dzieci.

- Raheem, jak stwierdzało nasze oświadczenie, musi poradzić sobie z sytuacją rodzinną, więc wraca do Anglii. Musimy dać mu czas, aby był przy swojej rodzinie. To jest w tej chwili najważniejsze - mówił po meczu Anglia-Senegal Gareth Southgate.

Czytaj więcej

Lewandowski komentuje mecz Francja-Polska w Katarze. "Szkoda tej pierwszej bramki"

Selekcjoner Anglików dodał, że rano przed spotkaniem w 1/8 finału rozmawiał ze Sterlingiem. Trener przekazał też, że Raheem Sterling jest w drodze do domu. - Pamiętamy, by uszanować jego prywatność, więc nie będziemy (o sprawie - red.) mówić zbyt szczegółowo - zaznaczył Southgate.

- Nasze myśli są z nim i jego rodziną - powiedział o Sterlingu kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane.

Czy Sterling zagra jeszcze na mistrzostwach w Katarze? - Naprawdę nie wiem. (...) Nie chcę wywierać na niego żadnej presji - powiedział w niedzielę Gareth Southgate.

W ćwierćfinale mundialu w Katarze Anglia zmierzy się w sobotę 10 grudnia z Francją, która w 1/8 pokonała Polskę 3:1. Bramki w tym meczu zdobyli Kylian Mbappé (2) i Olivier Giroud dla Francji oraz Robert Lewandowski (z rzutu karnego) dla Polski.