Maroko wygrywa grupę F dzięki pokonaniu Kanady

Kanada strzeliła swojego drugiego gola w historii występów na mundialach, ale nie wystarczyło to nawet to remisu z Marokiem, które niespodziewanie zakończyło zmagania w grupie F na pierwszym miejscu.

Publikacja: 01.12.2022 18:13

Piłkarze Maroka cieszą się z awansu do 1/8 finału

Maroko w poprzedniej serii gier pokonało Belgię 2:0 i przystępowało do ostatniej serii gier z pole position - zwycięstwo nad Kanadą oznaczało, że - niezależnie od wyniku drugiego meczu - zapewni sobie awans. Tak się stało - co więcej, po remisie Chorwacji z Belgią ekipa z Afryki wygrała grupę co oznacza, że czwarta drużyna poprzedniego mundialu - Belgia - wraca do domu.

W meczu z Kanadą Maroko wyszło na prowadzenie już w 4. minucie - Milan Borjan, bramkarz Kanady - popełnił błąd i zagrał wprost pod nogi Hakama Ziyecha, a gwiazdor reprezentacji Maroka takich okazji nie zwykł marnować.

W 23. minucie Maroko podwyższyło prowadzenie - po długim podaniu do piłki doszedł Youssef En-Nesyri, który wyprzedził kanadyjskich obrońców i strzałem przy bliższym słupku pokonał Borjana.

Prowadząc 2:0 Maroko cofnęło się do obrony - i w efekcie śmielej zaatakowała Kanada, która w 40. minucie zdobyła gola kontaktowego. Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Kanadyjczyków Naif Aguerd przy próbie interwencji wbił piłkę do własnej bramki.

W meczu z Kanadą Maroko wyszło na prowadzenie już w 4. minucie

W drugiej połowie Kanada prowadziła grę, ale nie potrafiła stworzyć sobie zbyt wielu groźnych okazji. Mimo to mogła doprowadzić do wyrównania - ale najpierw Atiba Hutchison po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę, a dobitka Alistaira Johnstona z kilku metrów była niecelna.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie