Jakie są pana pierwsze wnioski? 

- Stadiony fantastyczne, murawy też w doskonałym stanie, poziom piłkarski bardzo dobry. Co do stanu boisk, to miałem możliwość zobaczenia ośrodkowa treningowego reprezentacji Polski i widzę jak to wygląda. Jest pod tym względem bardzo wysoki poziom.

Czytaj więcej

Mecz Francja-Polska w Katarze. Boniek: Francuzi grają trzy razy szybciej niż Argentyna

Nasz mecz z Argentyną?

- To było dla nas jedno z najważniejszych spotkań w XXI wieku. Graliśmy o swoją pozycję w światowym futbolu. Gramy dalej w turnieju i to jest dla nas najważniejsze.  

Zaskoczenia po pierwszej fazie mundialu? 

- Na pewno zaskoczyły porażki w pierwszych meczach takich reprezentacji jak Argentyna czy Niemcy, ale mam takie przeświadczenie, że za moment wszystko wróci na swoje zwykle futbolowe tory. 

Czytaj więcej

Mecz Francja-Polska. Były reprezentant Polski: Jeśli nie zagramy odważnie, to może boleć

Czyli europejskie reprezentacje znów zdominują wszystko, jak było w ostatnich czasach na MŚ? 

- Zespoły z Europy prezentują w Katarze najlepszy futbol. Oczywiście rozczarowaniem jest Belgia, która za chwilę sama od środka się rozsypie i wybuchnie, ale patrząc na Hiszpanię, Anglię czy Niemcy, które w moim odczuciu też pójdą dalej i będą się liczyły, mam wrażenie, że Europa dominuje. Do tego Francja z fantastycznym Kylianem Mbappe na czele, na którego grę patrzy się z największą przyjemnością. Spoza tych reprezentacji tylko Brazylia trzyma poziom, który może nie gwarantuje mistrzostwa, ale kibiców tej reprezentacji może napawać optymizmem.

Który z zawodników zrobił dotychczas na panu największe wrażenie?

- Przede wszystkim Kylian Mbappe. To jest gwiazda tych mistrzostw. Jeżeli będzie trzymał taki poziom, jak widzieliśmy to w grupowych spotkaniach, będzie gwiazdą katarskiego turnieju. 

A co można powiedzieć o organizacji katarskiego mundialu?

- Mogę głównie powiedzieć o stadionach, o tym jak tutaj się poruszamy, jak świetnie funkcjonuje tutejsze metro. Wszędzie można szybko dojechać, więc od tej strony wszystko jest dopięte na ostatni guzik i doskonale zorganizowane. Wielkie wrażenie robią stadiony, świetnie zaprojektowane, nowoczesne obiekty. Z tego gospodarze na pewno mogą być dumni. 

Rozmawiał w Al Rayyan Michał Zichlarz