Mundial: Francja składa skargę. Wynik meczu z Tunezją zostanie zmieniony?

Francuska Federacja Piłkarska (FFF) składa skargę do FIFA, organizatora mundialu w Katarze, w związku z anulowaniem gola Antoine'a Griezmanna w meczu Tunezja-Francja (1:0) w ostatniej serii gier w fazie grupowej mundialu w Katarze.

Publikacja: 01.12.2022 09:36

Antoine Griezmann po anulowaniu jego gola przez sędziego

Francja, mimo porażki 0:1 z Tunezją, wygrała grupę D i w 1/8 finału, w niedzielę, o 16, zmierzy się z Polską, drugą drużyną grupy C.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry meczu Tunezja-Francja wyrównującego gola dla Francuzów zdobył Antoine Griezmann, po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego.

Po golu sędzia zakończył mecz - i dopiero wtedy skorzystał z wideoweryfikacji (VAR), która wykazała, że Griezmann był na spalonym w pierwszej fazie akcji. W efekcie sędzia anulował gola i Francja doznała pierwszej na mundialu w Katarze porażki.

Po golu sędzia zakończył mecz - i dopiero wtedy skorzystał z wideoweryfikacji (VAR)

"Piszemy skargę po tym jak gol Antoine'a Griezmanna został, w naszej opinii, błędnie nieuznany. Ta skarga musi być złożona w ciągu 24 godzin po końcowym gwizdku" - pisze FFF w oświadczeniu.

Tunezja, mimo zwycięstwa z Francją, odpadła z dalszych rozgrywek.

FFF nie wyjaśnia czy skarga dotyczy samego nieuznania gola czy z tego, że został anulowany po końcowym gwizdku.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie