Dziękujemy za dzisiejszy wieczór. Emocji nie brakowało. Kolejne już w niedzielę

22:01
30.11.2022

Polacy w 1/8 finału zmierzą się z Francją. Rywalem Argentyny będzie Australia

Mecz Argentyna - Australia w sobotę o 20. Polacy wybiegną na murawę w niedzielę o 16.

(90 min. +) KONIEC. Polska wychodzi z grupy!

30.11.2022

(90 min. +) Koniec spotkania Polaków. Wszystkie oczy na mecz Arabii Saudyjskiej z Meksykiem

30.11.2022

(89 min.) Saudyjski obrońca trafiony w klatkę piersiową. Obrońca pada na murawę we własnym polu karnym

21:49
30.11.2022

(87 min.) Meksykanie oszaleli po bramce Antuna, ale był spalony!

21:48
30.11.2022

(86 min.) Na połowie Arabii Saudyjskiej pozostaje dwóch meksykańskich obrońców. Pozostali zawodnicy skierowani do ataku

30.11.2022

(81 min.) Arabia Saudyjska bez przekonania. Strzał zza pola karnego bardzo niecelny

30.11.2022

(74 min.) Bramkarz Saudyjczyków wybiega przed pole karne. Zderza się z napastnikiem i upada na murawę

AFP

21:34
30.11.2022

(73 min.) Chavez strzela mocno i celnie, ale broni   Al Owais.

21:33
30.11.2022

(72 min.) Rzut wolny dla Meksyku. Z tego miejsca strzelili już dziś jedną bramkę

21:32
30.11.2022

(70 min.) Henry Martin miał świetną okazją. Strzela nad bramką

21:29
30.11.2022

(68 min.) Polacy do tej pory obejrzeli w Katarze cztery żółte kartki, Meksykanie siedem

21:28
30.11.2022

(66 min.) Mocny strzał Alvareza. Bramkarz Arabii Saudyjskiej z trudem broni

21:27
30.11.2022

(65 min.) Polacy przegrywają 0:2. Mamy taki sam bilans bramkowy jak Meksykanie. Decydują kartki, w lepszej sytuacji Polacy

21:23
30.11.2022

(61 min.) Meksykanin potknął się z piłką we własnym polu karnym, ale Saudyjczycy nie wykorzystali okazji

21:21
30.11.2022

(60 min.) Chwila przerwy i mamy kolejny rzut rożny dla Meksyku

AFP

21:20
30.11.2022

(59. min) Rzut rożny dla Meksyku. Było niebezpiecznie. Powtórka z drugiego narożnika

21:20
30.11.2022

(58 min.) Interwencja w polu karnym Arabii Saudyjskiej. Meksykanin nie był faulowany

21:18
30.11.2022

(56 min.) Bramka dla Meksyku, ale sędzia odgwizduje spalonego

21:16
30.11.2022

(55 min.) Polacy nadal na drugim miejscu w tabeli. Wyprzedzamy Meksyk dzięki lepszemu stosunkowi bramek

21:14
30.11.2022

(53 min.) Druga bramka dla Meksyku

Fantastyczne uderzenie Chaveza z rzutu wolnego!

AFP

21:09
30.11.2022

(48 min.) Bramka dla Meksyku!

Henry Martin zapewnia Meksykanom prowadzenie. Wynik spotkania jest ważny z punktu widzenia Polaków, którzy przegrywają z Argentyną.

(45 min. +) Najlepsza okazja Saudyjczyków

Składna akcja Arabii Saudyjskiej. Główką strzela Al Hassan. Piłka przelatuje obok bramki.

(43 min.) Przewaga Meksyku

Meksykanie mają przewagą w posiadaniu piłki i w liczbie stworzonych okazji do strzelenia bramki, ale na tablicy wyników wciąż 0:0

(34 min.) W obu meczach grupy C utrzymują się bezbramkowe remisy

Druga żołta kartka dla Saudyjczyków. Ukarany Ali Al Hassan.

Meksyk zmienił swoją taktykę na 4-3-3

Gallardo i Sanchez naciskają wysoko, a Vega i Lozano wyglądają czują się bardziej komfortowo grając szeroko niż jako para napastników. Już po 15 minutach tego meczu stworzyli więcej szans niż przez całe 90 minut meczu z Argentyną.

(13 min.) Groźna sytuacja dla Saudyjczyków

Rzut wolny sprzed pola karnego i piłka przelatuje nad bramką.

20:11
30.11.2022

(10 min.) Meksyk jest jak na razie bez gola w mundialu

Meksykanie strzelali bramkę w każdym mundialu, w którym brali udział. Pierwszych 10 minut bez bramek

Arabia Saudyjska nie awansowała do fazy pucharowej od 1994 roku

Pomimo tego, że Arabia Saudyjska jest potęgą piłkarską w świecie arabskim, nie awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Świata od 28 lat. Wtedy też po raz ostatni wygrali dwa mecze na jednym mundialu.

Co wiemy o grupie C?

Otwarta grupa, w której wszystkie cztery drużyny mogą się jeszcze zakwalifikować.

Meksyk ma tylko jeden punkt i znajduje się na dole tabeli, podczas gdy Arabia Saudyjska i Argentyna mają po trzy punkty. Polska z czterema punktami prowadzi w grupie, ale nie jest jeszcze pewna awansu.

19:35
30.11.2022

Saudyjczycy na rozgrzewce

19:31
30.11.2022

Składy przed dzisiejszym meczem

Arabia Saudyjska: Al Owais; Al Ghannam, Al Amri, Altambakti, Al Bulayhi; Al Hassan, Kanno, Abdulhamid; Al Brikan, Al Shehri, Al Dawsari.

Meksyk: Ochoa; Gallardo, Moreno, Montes, Sanchez; Pineda, Alvarez, Chavez; Lozano, Martin, Vega

Po dwóch kolejkach Polska ma cztery punkty i prowadzi w grupie C. Jeżeli nie przegramy dziś z Argentyną, zapewnimy sobie awans do dalszej fazy turnieju.

Polska wygrać grupę może nawet remisując - pod warunkiem, że Arabia Saudyjska nie pokona Meksyku.

Jakie są możliwe scenariusze? Szczegółowo tłumaczymy w tym artykule:

Przed meczem z Meksykiem media w Arabii Saudyjskiej podkreślają, że trener Herve Renard liczy, że zawodnicy zaprezentują się podobnie, jak w meczach z Argentyną i Polską.

Media meksykańskie świadome są trudnej sytuacji swojej reprezentacji, która ma przed ostatnią kolejką najmniejsze szanse na awans. - Jutro w meczu z Arabią Saudyjską wystawimy ekipę złożoną z graczy, którzy na dziś są w najlepszej formie - zapowiedział trener Gerard Martino.

Początek meczu Arabia Saudyjska - Meksyk o 20.00.