Sędzia z Francji poprowadzi mecz, który może przesądzić o odpadnięciu Niemców z mundialu. Jeśli Niemcy nie wygrają z Kostaryką - wówczas, niezależnie od innych wyników, odpadną z mistrzostw świata. Zwycięstwo może - ale nie musi - dać im awans do 1/8 finału.

Czytaj więcej

Trzy kobiety i Szymon Marciniak

Przed mundialem Frappart, w rozmowie z BBC, mówiła, że jest świadoma presji jaka spoczywa na niej, jako pierwszej w historii kobiecie, która będzie sędziować mecz na mundialu.

- Ale nie będziemy niczego zmieniać. Bądźmy spokojne, skupione, skoncentrowane i nie myślmy za dużo o mediach i wszystkim innym, skupmy się na boisku - mówiła Frappart, której w meczu Niemcy-Kostaryka, w roli sędziów liniowych, również będą towarzyszyć kobiety - Neuza Back z Brazylii i Karen Diaz Medina z Meksyku

Oprócz Frappart na mundialu są jeszcze dwie kobiety, które mają występować w roli sędziów głównych

Frappart to pierwsza w historii kobieta, która sędziowała mecz Ligi Mistrzów (w 2020 roku - spotkanie Juventus Turyn-Dynamo Kijów) oraz pierwszą kobietą, która sędziowała mecz o trofeum przyznawane przez UEFA (w 2019 sędziowała Superpuchar, w którym Liverpool mierzył się z Chelsea).

Oprócz Frappart na mundialu są jeszcze dwie kobiety, które mają występować w roli sędziów głównych - Salima Mukansanga z Rwandy i Yoshimi Yamashita z Japonii.