22:55
30.11.2022

Zapraszamy na relację z meczu Francja-Polska

Dziękujemy, że byliście dziś z nami. W niedzielę na rp.pl relacja z meczu 1/8 finału mundialu, Francja-Polska. Czy Polakom uda się pokonać mistrzów świata i awansować do ćwierćfinału? Za cztery dni wszystko będzie jasne.

22:51
30.11.2022

Szczęsny bohaterem meczu. Gdyby nie on, rozmiary porażki byłyby większe

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i zatrzymał kilka bardzo groźnych akcji Argentyńczyków. Polska przegrała dziś 0:2, ale gdyby nie Szczęsny, awans świętowaliby piłkarze Meksyku.

22:47
30.11.2022

Meksykanie wracają do domu

Piłkarze Meksyku wygrali dzisiaj swój mecz, ale to nie wystarczyło, by mogli cieszyć się z awansu.

W posiadaniu piłki Argentyna miała przewagę 71 do 29 proc.

22:35
30.11.2022

Polska zajęła drugie miejsce w grupie C

Przypomnijmy - drużyna Meksyku zdobyła tyle samo punktów co reprezentacja Polski, ale straciła więcej bramek.

22:31
30.11.2022

Glik: Trudno się cieszyć po porażce

- Bardzo długo biegaliśmy za piłką - powiedział w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport Kamil Glik. - Specyficzny mecz. Trudno się cieszyć po porażce - dodał polski obrońca dodając, że mimo wszystko kadra osiągnęła ostateczny cel, czyli awans.

22:26
30.11.2022

Krychowiak docenia udany występ Szczęsnego

22:23
30.11.2022

Lewandowski: Szczęśliwa porażka

Robert Lewandowski skomentował mecz Polska-Argentyna. - Jesteśmy zadowoleni, że awansowaliśmy. Można powiedzieć: szczęśliwa porażka - zaznaczył w rozmowie z TVP kapitan reprezentacji Polski.

22:19
30.11.2022

To będzie drugi mecz z Francją na mundialu

Selekcjoner w rozmowie z TVP mówi, że Argentyna miała akcje po błędach naszych piłkarzy.

22:14
30.11.2022

Szczęsny bohaterem meczu

W meczu z Argentyną polscy piłkarze nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę przeciwników.

Polacy przegrali, ale przetrwali. Gramy dalej!
22:08
30.11.2022

Teraz mecz z mistrzami świata!

W 1/8 finału mundialu w Katarze Polacy zagrają z Francuzami. Mecz Francja-Polska w niedzielę 4 grudnia. Początek spotkania o godz. 16:00.

22:06
30.11.2022

Zwycięska porażka

Po raz pierwszy od 1986 r. piłkarska reprezentacja Polski zagra w fazie pucharowej mistrzostw świata.

22:04
30.11.2022

Szczęsny: Chyba pierwszy raz cieszę się z przegranej

- Tata nie wraca do domu - powiedział w rozmowie z TVP Wojciech Szczęsny, zwracając się za pośrednictwem telewizji do swojego syna.

22:03
30.11.2022

W 1/8 finału mundialu w Katarze Polska zagra z Francją.

22:01
30.11.2022

Polska gra dalej

Polacy wychodzą z drugiego miejsca w grupie C dzięki lepszemu od zespołu Meksyku bilansowi bramek.

21:59
30.11.2022

Polska awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata!

21:59
30.11.2022

Koniec meczu!

21:59
30.11.2022

Polscy piłkarze czekają na wynik meczu Meksyku.

21:58
30.11.2022

Bramka dla Arabii Saudyjskiej to świetna wiadomość dla Polski!

21:58
30.11.2022

Al Dawsari strzela bramkę w 6. minucie doliczonego czasu gry.

21:56
30.11.2022

Gol dla Arabii Saudyjskiej!

21:56
30.11.2022

Teraz czekamy na wynik meczu Arabia Saudyjska - Meksyk.

Polacy bronią się całym zespołem

Argentyna w ataku pozycyjnym. Zostały 4 minuty.

21:50
30.11.2022

Argentyna utrzymuje się w przy piłce

Akcja na chwilę przerwana i znów piłkę mają Albicelestes.

Co za błąd!

Koszmarne zagranie Jakuba Kiwiora w stronę naszej bramki. Alvarez przejął piłkę, ale strzelił niecelnie.

30.11.2022

10 minut do końca regulaminowego czasu gry

Polacy grają na utrzymanie wyniku, wciąż cofnięci. Przy piłce Argentyna.

21:38
30.11.2022

Zmiany w zespole Argentyny

Enzo Fernández i Julián Álvarez zeszli z boiska, na murawie pojawili się Germán Pezzella i Lautaro Martínez.

Argentyna rozgrywa, Polacy nie grają pressingiem

Czekamy na Argentyńczyków na swojej połowie. Rywale coraz bliżej pola karnego. Akcja przerwana.

21:34
30.11.2022

15 minut do końca regulaminowego czasu gry

Zmiana w zespole Polski

Schodzi Bartosz Bereszyński, wchodzi Artur Jędrzejczyk.

Polacy wciąż na drugim miejscu w tabeli

Jeśli Meksyk lub Argentyna zdobędą bramkę, Polska spadnie na 3 miejsce w tabeli.

21:26
30.11.2022

2:0 dla Argentyny

W 68. minucie Polacy tracą drugą bramkę. Na listę strzelców wpisuje się Julián Álvarez.

21:25
30.11.2022

Polacy cofnięci

Biało-Czerwonym trudno będzie zdobyć bramkę. Może przydarzy się szansa na kontrę?

21:25
30.11.2022

Wolniejsze tempo gry

Żadna z drużyn nie atakuje w szaleńczym tempie. Przy piłce wciąż Argentyna.

21:22
30.11.2022

Strata w środku pola!

Strzał Messiego zablokowany po błędzie Polaków, będzie rzut rożny dla Argentyny - 8 w tym meczu.

21:21
30.11.2022

Damian Szymański zastąpił Krystiana Bielika.

Nieudany atak Polaków

Bartosz Bereszyński nie doszedł do piłki.

21:19
30.11.2022

Kolejna zmiana

Schodzi też Marcos Acuña, na murawę wbiega Nicolas Tagliafico.

21:18
30.11.2022

Zmiana w drużynie Argentyny

Schodzi Ángel di María, wchodzi Leandro Paredes.

Meksyk podwyższa prowadzenie

Meksyk - Arabia Saudyjska 2:0. Gola dla Meksyku w 53. minucie zdobył Henry Martín.

Rajd Messiego

Gwiazdor Argentyny przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale bardzo niecelnie uderzył.

30.11.2022

Glik! Niecelny strzał głową polskiego obrońcy.

21:08
30.11.2022

Żółta kartka dla Argentyńczyka

Za przewinienie ukarany został Marcos Acuña.

21:07
30.11.2022

Polska - Argentyna 0:1

Bramkę zdobywa Alexis Mac Allister, zagrywał Nahuel Molina.

Zmiany w reprezentacji Polski

Przemysław Frankowski i Karol Świderski zeszli z boiska, na murawie meldują się Michał Skóraś i Jakub Kamiński.

21:00
30.11.2022

Szczęsny jak Bats w 1986 r.

Wojciech Szczęsny to drugi bramkarz od 1966 r. który obronił na mundialu rzut karny podyktowany za popełniony przez siebie faul - podaje Opta. Poprzednim takim golkiperem był Joel Bats (Francja) w meczu z Brazylią (1986 r.).

20:57
30.11.2022

Polacy jedną nogą w 1/8 finału

W obu meczach grupy C do przerwy nie padły bramki. Jeśli nic się nie zmieni, Polacy zagrają w 1/8 finału.

20:51
30.11.2022

Fernández najmłodszym Argentyńczykiem w pierwszym składzie od lat

Enzo Fernández (21 lat 317 dni) jest najmłodszym piłkarzem Argentyny, który rozpoczął mecz w barwach Argentyny od 2006 r., gdy Lionel Messi (18 lat 362 dni)grał przeciwko Holandii - podaje firma Opta.

20:48
30.11.2022

Koniec pierwszej połowy

Polacy przetrwali ataki Argentyny, Szczęsny obronił rzut karny. Do przerwy 0:0.

20:47
30.11.2022

Za głębokie dośrodkowanie Zielińskiego

Bramkarz Argentyny ma rzadką okazję, by mieć kontakt z piłką.

Osamotniony Lewandowski

Nasz kapitan dostaje piłkę... i nie ma komu jej odegrać, wokół niego sami Argentyńczycy.

20:45
30.11.2022

Sędzia dolicza 3 minuty

20:44
30.11.2022

Polacy głęboko cofnięci

Niecelne dośrodkowanie Argentyńczyków, Acuña nie sięgnął piłki.

20:42
30.11.2022

Znów broni Szczęsny!

Strzela Álvarez, broni Szczęsny. Dobitka też ląduje w rękach naszego golkipera.

20:41
30.11.2022

Przydałoby się uspokojenie gry

Polacy rzadko są przy piłce, rzadko konstruują akcje i za łatwo tracą piłkę.

20:40
30.11.2022

Kapitalnie zachował się polski bramkarz

Wojciech Szczęsny fantastycznie obronił rzut karny wykonywany przez Messiego. Klasa światowa.

20:38
30.11.2022

Szczęsny broni karnego!

Messi nie strzelił  bramki z rzutu karnego!

Będzie karny? Trwa analiza VAR.

Sędzia biegnie do ekranu. Czy był faul na Messim w polu karnym?

20:35
30.11.2022

Szczęsny!

Polski bramkarz broni! Strzelał Álvarez. Świetna postawa polskiego bramkarza.

20:34
30.11.2022

Enzo Fernández strzela z dystansu

Ale nie trafia w bramkę, grę wznawia Szczęsny.

20:33
30.11.2022

W obu meczach bez bramek

Gdyby teraz oba spotkania w naszej grupie się zakończyły, Polska wyszłaby z pierwszego miejsca.

20:32
30.11.2022

Ładnie uderzył Di María, Szczęsny broni strzał z rzutu rożnego. Było groźnie!

Wszyscy Polacy na swojej połowie

Argentyna atakuje, Polska się broni. Czy ruszy kontra?

20:29
30.11.2022

Na razie wciąż 0:0

20:28
30.11.2022

Ależ szansa dla Argentyny!

Mogło być 1:0 dla naszych rywali, ale nasz obrońca zablokował strzał Argentyńczyka. Mało brakowało.

20:25
30.11.2022

I znów atak drużyny Messiego

Na szczęście przerwany, ale po chwili Argentyńczycy znów są z piłką pod naszym polem karnym.

20:24
30.11.2022

Rodrigo de Paul fauluje

20:23
30.11.2022

Polacy skupieni na obronie

Biało-Czerwoni przerywają kolejne akcje Albicelestes, na razie nie stworzyli sobie groźnej akcji.

20:22
30.11.2022

Kolejny atak Argentyny

Cash zablokował dośrodkowanie na lewym skrzydle, będzie rzut rożny dla Argentyny.

20:21
30.11.2022

Rzut rożny dla Polski

Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu Zielińskiego. Z akcją rusza Argentyna.

20:21
30.11.2022

Posiadanie piłki - przewaga Argentyny

Posiadanie piłki 53 do 35 proc. dla Argentyny.

20:20
30.11.2022

Niecelne dośrodkowanie Zielińskiego

20:19
30.11.2022

Argentyna gra pressingiem

Albicelestes utrudniali Polakom rozegranie piłki na naszej połowie. Faul na Cashu.

20:18
30.11.2022

Argentyna atakuje

Dośrodkowanie w pole karne, piłka w rękach Szczęsnego. Nie było zagrożenia.

20:17
30.11.2022

Przemysław Frankowski na lewym skrzydle

Polak nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

20:16
30.11.2022

Strzał!

Acuña strzela prawą nogą po podaniu Messiego, ale nie trafia w bramkę Szczęsnego.

20:16
30.11.2022

Polacy nie grają wysokim pressingiem

Argentyńczycy dość swobodnie mogą konstruować akcje jeszcze na swoim polu karnym.

20:15
30.11.2022

Prostopadła piłka zagrana w nasze pole karne, ale za mocno. Wznawia Szczęsny.

Polacy na prawym skrzydle

Argentyńczycy odebrali Biało-Czerwonym piłkę, atak Polaków powstrzymany.

20:12
30.11.2022

Wznowi Szczęsny

Di María szukał kolegi z reprezentacji w naszym polu karnym, ale podał do Szczęsnego.

20:11
30.11.2022

Polacy w defensywie

Nasz bramkarz ładnie zachował się przy strzale Messiego. Na razie Polacy zepchnięci do defensywy.

20:10
30.11.2022

Groźnie!

Messi wpadł w pole karne i strzelił na krótki słupek. Szczęsny wybił na rzut rożny.

20:09
30.11.2022

Lekka przewaga Argentyńczyków

Kolejny atak Albicelestes, ale strzał Juliána Álvareza został zablokowany.

20:08
30.11.2022

Kolejna nieudana próba Argentyny

Marcos Acuña nie doszedł do piłki na lewym skrzydle, grę wznowił nasz bramkarz.

20:06
30.11.2022

Pierwszy celny strzał naszych rywali

Strzelał Lionel Messi, Szczęsny bez kłopotu łapie piłkę.

Wojciech Szczęsny i... "laga"

Pierwsza w tym meczu "laga" Polaków - celna.

20:02
30.11.2022

Niecelny strzał Otamendiego

Piłkę zagrywał Rodrigo de Paul, Nicolas Otamendi niecelnie główkował.

Gramy!

Sędzia rozpoczął mecz. Polska i Argentyna walczą o awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Piętnaście minut do pierwszego gwizdka

Czy po raz pierwszy od 1986 r. Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata? Wkrótce się przekonamy.

Zmiana w zestawieniu Argentyny

W porównaniu z ostatnim meczem w reprezentacji Argentyny Lautaro Martíneza zastąpił Julián Álvarez.

19:26
30.11.2022

Danny Makkelie sędzią spotkania

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Danny Desmond Makkelie z Holandii, na liniach będą mu asystować Hessel Steegstra i Jan de Vries. Sędzią technicznym będzie Said Martinez.

19:17
30.11.2022

Znamy skład Argentyny

Wiadomo, w jakim składzie zagra z Polską Argentyna.

19:12
30.11.2022

Jak spisze się Szczęsny?

W meczu z Arabią Saudyjską Wojciech Szczęsny kilka razy ratował nasz zespół, broniąc m.in. strzał z rzutu karnego oraz dobitkę. Dziś bramkarz Juventusu znów zagra od pierwszej minuty.

19:09
30.11.2022

Polscy piłkarze nie stracili od dawna gola (na mundialu)

"Polscy piłkarze nie strzelili od kilkuset minut gola" - śpiewał kiedyś Kazik Staszewski. Dziś mógłby zaśpiewać coś zupełnie innego - polscy piłkarze nie stracili od prawie 300 minut gola na mundialu. Ostatni raz bramkarza Polski na mistrzostwach świata pokonał w 2018 r. Juan Cuadrado, który w 75. minucie meczu Polska-Kolumbia ustalił wynik na 0:3. Od tamtej pory polski bramkarz zachowywał czyste konto w meczach z Japonią w Rosji oraz z Meksykiem i Arabią Saudyjską w Katarze.

30.11.2022

Pamiętacie kibica z Indii, który ukrywał pod koszulką reprezentacji Arabii Saudyjskiej koszulkę Lewandowskiego?

Fan jest gotów na kolejny mecz Polski.

18:43
30.11.2022

W XXI wieku tylko w 2014 r. w fazie pucharowej zabrakło drużyny z Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej

W 2022 roku federację azjatycką w 1/8 finału reprezentować będzie co najmniej Australia.

18:40
30.11.2022

Tak wygląda szatnia biało-czerwonych

18:35
30.11.2022

Tak z awansu do 1/8 finału cieszyli się Australijczycy

Mamy nadzieję, że ok. 22 tak samo będą cieszyć się biało-czerwoni.

18:31
30.11.2022

Polska zagra dwoma napastnikami - tym razem obok Lewandowskiego zagra Karol Świderski

Innych zmian w składzie Czesław Michniewicz, w porównaniu z meczem z Arabią Saudyjską, nie wprowadził.

18:30
30.11.2022

ZNAMY SKŁAD POLAKÓW

18:27
30.11.2022

Po rozstrzygnięciach w grupie D wiadomo już z kim może zagrać Polska

Jeśli biało-czerwoni wygrają grupę, zmierzą się w sobotę o godzinie 20 z Australią. Jeśli zajmą drugie miejsce - o ćwierćfinał zagrają w niedzielę, o 16, z mistrzami świata - Francją.

18:25
30.11.2022

A jak u Was z poziomem stresu?

18:24
30.11.2022

Oprócz meczu Polski z Argentyną na rp.pl relacjonujemy też mecz Meksyku z Arabią Saudyjską

Wynik tego meczu będzie dla Polaków kluczowy, jeśli przegramy z reprezentacją Albicelestes.

Khazri jest pierwszym piłkarzem z Afryki, który strzela gole na trzech kolejnych mundialach. Khazri był też zaangażowany we wszystkie pięć ostatnich goli dla Tunezji strzelonych na mistrzostwach świata (piłkarz Montpellier zdobył trzy z tych goli, a przy dwóch asystował) - podają statystycy z firmy Opta.

18:07
30.11.2022

Polacy ruszają na stadion, na którym zmierzą się z Argentyną

Do meczu pozostały niecałe dwie godziny.

17:57
30.11.2022

Grupę D wygrywa Francja, która przegrała z Tunezją 0:1

W ostatnich sekundach meczu gola na wagę remisu zdobył dla Francji Antoine Griezmann, ale sędzia - pos korzystaniu z VAR - nie uznał trafienia.

Australia wygrała z Danią 1:0 i awansowała do 1/8 finału mundialu!

Australia zajmie drugie miejsce w grupie i zagra ze zwycięzcą grupy C, w której o awans walczy Polska.

17:44
30.11.2022

W jakim składzie zagra Argentyna?

Niedługo powinniśmy poznać skład naszych dzisiejszych rywali. Czy Lionel Scaloni znów wystawi inną jedenastkę? Po porażce z Arabią Saudyjską selekcjoner Argentyny dokonał pięciu zmian w podstawowym składzie.

Trener Argentyny Lionel Scaloni podczas treningu

JUAN MABROMATA / AFP

17:40
30.11.2022

Przy obecnych wynikach awansują Francja i Australia

Jeśli nic się nie zmieni, z grupy D do 1/8 finału awansują reprezentacje Francji i Australii. Drużyny z tej grupy będą rywalizowały z zespołami z grupy C, w której gra Polska.

17:31
30.11.2022

Tunezja prowadzi z Francją

Nie będzie bezbramkowych remisów w grupie D. W 58. minucie Wahbi Khazri strzałem z 15. metrów wyprowadził Tunezję na prowadzenie w meczu z Francją. W drugim meczu w 60. minucie Mathew Leckie popędził z piłką w kierunku bramki rywali, wbiegając w pole karne ograł obrońcę i Australia prowadzi z Danią 1:0.

17:10
30.11.2022

Wiadomo, kiedy poznamy skład Polski na mecz z Argentyną

W jakim składzie Polska zagra z Argentyną? Oficjalna informacja na ten temat ma zostać opublikowana o godz. 18:30.

16:52
30.11.2022

Polska z Argentyną w Katarze. „Lewandowski vs Messi”

„Wiele wskazuje na to, że trener Michniewicz nie będzie trzymał się taktyki »autobus przed bramką i laga do Lewego«. Gra na bezbramkowy remis może bowiem dużo kosztować polską drużynę” – mówi Kamil Kołsut, wysłannik „Rzeczpospolitej” na mundial w Katarze w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

16:48
30.11.2022

W grupie D do przerwy bez bramek

Zakończyły się pierwsze odsłony pojedynków Australii z Danią i Tunezji z Francją. Sędziowie pokazali w sumie dwie żółte kartki, kibice nie doczekali się bramek. W 42. minucie dobrej okazji na otwarcie wyniku nie wykorzystali Tunezyjczycy. Gdyby oba spotkania zakończyły się wynikami 0:0, z grupy D awansują Francja (7 pkt.) i Australia (4 pkt.).

16:38
30.11.2022

Argentyńczycy przypominają karnego Deyny

Reprezentacja Argentyny na swym oficjalnym profilu na Twitterze przypomina korzystny dla siebie bilans meczów z Polską. Nasi dzisiejsi rywale wygrali 6 z 11 meczów z Biało-Czerwonymi, odnieśli trzy porażki, a dwukrotnie był remis.

Ostatni raz na mistrzostwach świata obie ekipy spotkały się w 1978 r. Przy stanie 1:0 dla Argentyny, która była gospodarzem turnieju, rzutu karnego dla drużyny Jacka Gmocha nie wykorzystał Kazimierz Deyna.

16:22
30.11.2022

Do awansu wystarczy remis

Lewandowskiego od zdetronizowania w panteonie polskiej piłki Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka dzieli tylko sukces na mundialu. Messi wciąż ściga się z Maradoną, a jego ostatni mundial w karierze jest dla Argentyny pierwszym bez Diego, który zmarł niemal dokładnie dwa lata temu - pisze Stefan Szczepłek.

Rozpoczęły się ostatnie spotkania w grupie D: Australia-Dania i Tunezja-Francja. Trójkolorowi zapewnili już sobie awans. Jeśli Polska awansuje do 1/8 finału, zmierzy się z drużyną właśnie z grupy D.

15:42
30.11.2022

Prawie pół wieku od zwycięstwa z Argentyną na mundialu

Na mistrzostwach świata w 1974 r. Argentyna była pierwszym przeciwnikiem Polski. Czy Biało-Czerwonym uda się powtórzyć sukces sprzed 48 lat?

15:21
30.11.2022

Argentyńczycy mają walczyć o zwycięstwo

Południowoamerykański związek piłki nożnej zapowiada, że w meczu z Polską Argentyńczycy będą walczyć o zwycięstwo, by zapewnić sobie awans.

15:02
30.11.2022

Pojedynek Lewandowski-Messi

Zapowiadając mecz Polska-Argentyna FIFA zwraca uwagę na gwiazdy obu reprezentacji.

14:38
30.11.2022

Polska-Argentyna - jaki wynik zapewni naszej reprezentacji awans?

Zwycięstwo Arabii Saudyjskiej nad Argentyną oraz remis Polski z Meksykiem sprawiły, że w grupie C wszystkie zespoły walczą jeszcze o awans. Nie sprawdziły się prognozy mówiące, że trzeci mecz grupowy Argentyny będzie dla zespołu Leo Messiego formalnością po dwóch wygranych. Albicelstes, którzy przed mundialem mieli serię 35 meczów bez porażki i liczyli na pobicie rekordu Włochów (37 meczów) będą z Biało-Czerwonymi walczyli o zwycięstwo.

Przed Polakami zatem trudne zadanie. Jeśli Polska wygra z Argentyną - awansuje do dalszej fazy mundialu z pierwszego miejsca. Także remis sprawi, że podopieczni Michniewicza zameldują się w 1/8 finałów. Jeśli mecz Polska-Argentyna zakończy się remisem, a Arabia Saudyjska wygra z Meksykiem, to Polacy wyjdą z grupy z 2 miejsca.

Ewentualna porażka z Argentyną nie oznacza, że Polska odpadnie z mistrzostw świata. Ważny będzie bilans bramkowy oraz wynik drugiego meczu w grupie. Jeśli jednak Polska przegra, a Arabia Saudyjska wygra z Meksykiem, to Polacy zakończą swój udział w turnieju.

14:16
30.11.2022

Z Argentyną Polacy zagrają w białych koszulkach

Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie podopieczni Czesława Michniewicza wyjdą na boisko.

14:10
30.11.2022

Czy tradycji stanie się zadość?

Do tej pory na mundialach Polska wychodziła z grupy, jeśli remisowała pierwszy mecz.

Po meczu Polski z Meksykiem zagraniczna prasa najwięcej miejsca poświęcała Robertowi Lewandowskiemu, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Kto już zapewnił sobie awans do fazy pucharowej, kto jeszcze walczy? Zestawienie dotychczasowych spotkań w Katarze.

Selekcjoner naszej kadry podkreśla, że przed dzisiejszym meczem nie nastawia się wyłącznie na obronę. Gra na 0:0 byłaby zgubna. - Będziemy chcieli strzelić gola, ale też się nie odkryjemy - podkreśla Michniewicz.

W klasyfikacji strzelców mistrzostw świata przewodzą Cody Gakpo (Holandia), Kylian Mbappe (Francja), Marcus Rashford (Anglia) i Enner Valencia (Ekwador), którzy zdobyli dotąd po trzy bramki.

Polska jest jedną z nielicznych drużyn, które na mundialu w Katarze nie straciły jeszcze bramki. Poza Biało-Czerwonymi ta sztuka udała się jeszcze Brazylijczykom i Marokańczykom.

11:26
30.11.2022

Selekcjoner Argentyny: Spodziewamy się wysokich piłek

- Polacy mają dobrą filozofię gry. Są elastyczni, potrafią zmieniać taktykę. Spodziewamy się, że teraz dostosują się do naszego stylu gry, co nie znaczy, że nie będą atakować. Mają przecież Lewandowskiego - mówił selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni dodając, że nie ma potrzeby porównywać kapitana reprezentacji Polski z Leo Messim.

10:31
30.11.2022

Ostatni mecz z Argentyną Polacy wygrali

Ostatni raz reprezentacje Polski i Argentyny grały ze sobą w 2011 r. Biało-Czerwoni wygrali wówczas z Albicelestes 2:1. Nasi rywale grali w rezerwowym składzie. W polskiej drużynie narodowej grali wtedy piłkarze, którzy do dziś reprezentują Polskę - Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Wojciech Szczęsny.

10:07
30.11.2022

W co inwestuje Leo Messi?

W trakcie swojej błyskotliwej kariery Lionel Messi zarobił ogromne pieniądze. W jaki sposób je inwestował? Między innymi kupując nieruchomości od Argentyny przez Florydę po Baleary.

Polacy rozpoczęli mundial od remisu. Przed tygodniem Czesław Michniewicz mówił, że z występu swych podopiecznych w meczu z Meksykiem jest zadowolony. Nasi zawodnicy mieli zneutralizować atuty rywali i wykorzystywać szybkie skrzydła oraz stałe fragmenty gry. Brakowało dokładnych dośrodkowań.

Michniewicz zadowolony z gry w meczu Polska-Meksyk. "Wody w wino nie zmienię"
09:06
30.11.2022

Michniewicz: Świat czeka na pojedynek Lewandowskiego z Messim

- Świat czeka na pojedynek Lewandowskiego z Messim od losowania, ale wiadomo, że my tak na ten mecz nie patrzymy. To starcie Polski z Argentyną, chcemy do niego podejść z radosnym sercem - mówił przed meczem Czesław Michniewicz.

Selekcjoner polskiej kadry Czesław Michniewicz

PAP/EPA/Friedemann Vogel

08:43
30.11.2022

Polska liderem grupy

Przed decydującymi meczami Polska z 4 punktami zajmuje pierwsze miejsce w grupie C. Za nią są Argentyna (3 pkt.), Arabia Saudyjska (3 pkt.) i Meksyk (1 pkt.).

08:19
30.11.2022

Ostatni raz Polska wyszła z grupy w 1986 r.

Minęło 36 lat, odkąd piłkarska reprezentacja Polski wyszła z grupy na mistrzostwach świata. Ostatni raz ta sztuka udała się Biało-Czerwonym na turnieju w 1986 r. w Meksyku. W drużynie kierowanej przez Antoniego Piechniczka grał wtedy m.in. Zbigniew Boniek.

07:50
30.11.2022

Dziś o godz. 20:00 mecz o wszystko

Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor - ten schemat udziału reprezentacji Polski w wielkich turniejach nie zrealizował się na mundialu w Katarze. Reprezentacja pod wodzą Czesława Michniewicza zremisowała z Meksykiem 0:0 i wygrała z Arabią Saudyjską 2:0. Dziś z Argentyną zagra o awans do fazy pucharowej.