Polska na pewno awansowałaby do 1/8 finału gdyby wygrała w ostatnim meczu grupowym - z Argentyną (30 listopada). W takim wypadku Polacy będą mieć na koncie 7 punktów i zajmą co najmniej drugie miejsce w grupie (wyprzedzić będzie nas mógł w tym wariancie Meksyk, jeżeli też wygra oba mecze i będzie miał lepszy bilans bramek).

Czytaj więcej

Polska - Arabia Saudyjska 2:0. Relacja na żywo

Polska awansowałaby do 1/8 finału również wtedy, gdyby zremisowała z Argentyną - wówczas Polska miałaby na koncie pięć punktów - i na pewno wyprzedziłaby Argentynę (ta miałaby wówczas maksymalnie cztery punkty - gdyby w sobotę wieczorem wygrała z Meksykiem). Polskę mogłaby wówczas wyprzedzić wprawdzie Arabia Saudyjska - gdyby wygrała z Meksykiem, ale w takim wariancie Polska wyprzedziłaby Meksyk niezależnie od wyniku meczu Meksyk-Argentyna (w najlepszym dla siebie wariancie - po wygranej z Argentyną - Meksyk miałby przy takim scenariuszu cztery punkty na koncie).

Czytaj więcej

Piłkarskie "Waka Waka"

A co stanie się jeśli Polska przegra z Argentyną? Wówczas Polacy skończą zmagania w grupie z czterema punktami. W takim wariancie może nas wyprzedzić Argentyna (jeśli wygra z Meksykiem) i Arabia Saudyjska (jeśli wygra z Meksykiem) - wówczas z grupy wyszłyby Argentyna i Arabia Saudyjska, Polska zajęłaby trzecie miejsce, Meksyk byłby ostatni.

W przypadku przegranej Polski z Argentyną Polska może odpaść również wtedy, gdyby mecz Argentyna-Meksyk zakończył się remisem. Wówczas Polskę wyprzedzą Argentyna i Meksyk (jeśli wygra z Arabią Saudyjską) lub Arabia Saudyjska (jeśli wygra z Meksykiem).

We wszystkich innych wariantach Polska awansuje do 1/8 finału zajmując drugie miejsce.