Incydent miał miejsce na stadionie, na którym rozgrywany był mecz Iran-Walia w drugiej serii gier fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej.

Reuters nie był w stanie potwierdzić dlaczego mężczyzna w koszulce "Kobiety, Życie, Wolność" został wyprowadzony ze stadionu.

Czytaj więcej

Mundial w Katarze: Dlaczego irańscy piłkarze nie śpiewali hymnu?

Rzecznik komitetu organizacyjnego mundial odwołał się do listy przedmiotów zakazanych przez FIFA i Katar na stadionach, ale nie wskazał który z zakazanych przedmiotów posiadał mężczyzna. Regulamin zakazuje wnoszenia na stadiony przedmiotów zawierających treści polityczne, obraźliwe lub dyskryminujące".

W Iranie od połowy września trwają protesty po śmierci 22-letniej Mahsy Amini

Jedna z irańskich kibicek mówiła, że przemyciła na stadion koszulkę z napisem "Kobiety, Życie, Wolność", ale jej przyjaciele zostali zatrzymani przed wejściem na stadion za noszenie takich koszulek.

W Iranie od połowy września trwają protesty po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, Kurdyjki, która zapadła w śpiączkę i zmarła po zatrzymaniu jej przez irańską policję moralności.

Amini została aresztowana za niezastosowanie się do restrykcyjnych przepisów szariatu dotyczących ubioru kobiety w miejscu publicznym.

Przed pierwszym meczem na mundialu (z Anglią) piłkarze Iranu nie zaśpiewali hymnu, co potraktowano jako gest solidarności z protestującymi. Przed meczem z Walią piłkarze zaśpiewali hymn.