Anglicy grali z Amerykanami na mistrzostwach świata dwukrotnie - w 1950 roku przegrali 0:1 (wynik ten był wówczas wielką sensacją), a w 2010 roku zremisowali 1:1.

Po raz trzeci Anglicy zmierzą się z USA na mundialu w piątek, w meczu grupy B. W swoich pierwszych spotkaniach na mundialu w Katarze Anglicy wygrali z Iranem 6:2, a USA zremisowały z Walią 1:1.

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Moc Anglii, cierpliwość Holandii

- Czy kiedyś pokonaliśmy USA na dużym turnieju? Nie, nie sądzę. Więc jutro spróbujemy napisać historię - powiedział Southgate na przedmeczowej konferencji prasowej.

Southgate podkreślił, że Anglicy mają dużo szacunku do swoich piątkowych rywali. - Znamy wielu zawodników z naszej ligi. Musimy zagrać najlepiej, jak umiemy. Jest ryzyko, że - ponieważ zagraliśmy dobrze w pierwszym meczu - teraz pomyślimy, że przez kolejny możemy po prostu przejść - mówił. 

Anglicy tryumfowali na mistrzostwach świata tylko raz - w 1966 roku

Selekcjoner reprezentacji Anglii zapewnił też, że Harry Kane, kapitan reprezentacji, jest gotowy do gry mimo urazu kostki, którego doznał w meczu z Iranem.

Anglia, wicemistrz Europy, wymieniana jest w gronie faworytów do wygrania mundialu. Dotychczas Anglicy tryumfowali na mistrzostwach świata tylko raz - w 1966 roku, w czasie turnieju rozgrywanego w Anglii.