Czy to koniec mundialu dla Neymara? Kontuzja gwiazdora PSG w meczu Brazylia-Serbia

Z powodu kontuzji w czasie meczu Brazylia-Serbia na mundialu w Katarze Neymar musiał przed końcowym gwizdkiem zejść z boiska. Lekarz brazylijskiej kadry potwierdził, że 30-latek doznał urazu kostki.

Publikacja: 24.11.2022 23:59

Neymar doznał kontuzji i zszedł z boiska w 80. minucie

W meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata Brazylia wygrała z Serbią 2:0. Skazywani na porażkę Serbowie skutecznie bronili się do 62. minuty, gdy Richarlison dobił strzał Viniciusa. Po 11 minutach ten sam zawodnik kapitalnym strzałem ustalił wynik spotkania. Richarlison zapewnił Brazylii trzy punkty i został wybrany piłkarzem meczu.

Mniej powodów do radości miał 30-letni Neymar, który przed turniejem w Katarze zapowiadał, że to będzie jego ostatni mundial. Brazylijczyk był w czasie meczu faulowany 9 razy, najczęściej ze wszystkich zawodników. Po ostrym wejściu Nikoli Milenkovicia doznał kontuzji i w 80. minucie musiał zejść z boiska. Kamery uchwyciły, jak opatrywany przez lekarzy piłkarz ukrył twarz pod koszulką.

Neymar, w jednym bucie i z opuchniętą kostką wolnym krokiem poszedł w kierunku szatni. Pod znakiem zapytania stoi jego udział w kolejnym meczu Brazylii, zaplanowanym na poniedziałek spotkaniu ze Szwajcarią, ale też na całym mundialu.

Lekarz brazylijskiej kadry Rodrigo Lesmar powiedział, że Neymar doznał skręcenia prawej kostki. - Pierwsze spostrzeżenia są niepokojące - dodał. Zaznaczył, że 30-letni gwiazdor PSG został opatrzony na ławce rezerwowych. - Musimy poczekać 24-48 godzin, by dowiedzieć się, jak poważna to kontuzja - zastrzegł.

Neymar, najdroższy piłkarz w historii futbolu, nie ma na koncie sukcesu na mistrzostwach świata. Brazylia ostatni raz triumfowała na mundialu w 2002 r., gdy Neymar miał 10 lat. Canarinhos są jednymi z faworytów mistrzostw w Katarze. Pod wodzą obecnego selekcjonera, Tite, przegrali 5 z blisko 80 spotkań.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie