Koncert Hiszpanii. Siedem bramek w pierwszym meczu na mundialu

Hiszpania pokonała Kostarykę 7:0 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. W drugiej kolejce Hiszpanie zmierzą się z Niemcami, którzy niespodziewanie przegrali z Japonią 1:2.

Publikacja: 23.11.2022 19:23

Hiszpania w 31. minucie meczu prowadziła już 3:0. Na listę strzelców wpisali się Dani Olmo, Marco Asensio i Ferran Torres.

Torres zdobył swoją drugą bramkę po przerwie, a dla Hiszpanów wynik podwyższali jeszcze Gavi, Carlos Soler i Álvaro Morata.

Z 18-letnim Gavim i 19-letnim Pedrim, pomocnikami Barcelony, w składzie, Hiszpania stała się pierwszym europejskim krajem z dwoma nastolatkami w wyjściowym składzie w meczu, a Gavi stał się najmłodszym strzelcem bramki na mundialu dla Hiszpanii.

Gol Olmo był setnym na Mistrzostwach Świata dla Hiszpanii, która stała się szóstym narodem, który strzelił więcej niż 100 razy w turnieju. Jednocześnie po raz pierwszy Hiszpanie na mundialu zdobyli w jednym meczu siedem bramek.

Tylko pięć krajów zdobyło więcej bramek niż Hiszpania na mistrzostwach świata - Brazylia, Niemcy, Argentyna, Włochy i Francja.

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie