Mundial w Katarze: Niespodzianka. Japonia pokonała Niemcy

Japonia wygrała 2:1 w meczu pierwszej kolejki grupy E na mistrzostwach świata w Katarze. Bramki dla Japończyków strzelali zawodnicy zespołów z Bundesligi.

Publikacja: 23.11.2022 16:13

Po pierwszej połowie Niemcy prowadzili po bramce z rzutu karnego strzelonej przez Ilkay Guendogana. Tuż przed przerwą wynik spotkania podwyższył Kai Havertz, ale powtórki pokazały, że niemiecki pomocnik był na spalonym.

Jednobramkowa przewagą utrzymywała się do 75. minuty, wtedy gola dla Japonii strzelił Ritsu Doan. Kilka minuty później wynik podwyższył Takuma Asano. Obaj zawodnicy na co dzień występują na boiskach Bundesligi.

Niemcy w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Hiszpanią, a Japończycy z Kostaryką.

Początek meczu Hiszpania - Kostaryka o 17.00

Niemcy - Japonia 1:2

Bramki: 1:0 Ilkay Guendogan (33-karny), 1:1 Ritsu Doan (75), 1:2 Takuma Asano (83).

Sędzia: Ivan Barton (Salwador).

Widzów 42 608

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie