"Miał znakomitą okazję, by zapewnić swojej drużynie perfekcyjny start w mistrzostwach, ale wykazał się niezwykłą słabością" - komentuje zmarnowaną przez kapitana reprezentacji Polski jedenastkę niemiecki "Die Welt".

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Lewandowski jak Deyna

Hiszpański dziennik "El Pais" przypomina, że Lewandowski - zdobywca Złotego Buta i najlepszy w tym sezonie strzelec ligi hiszpańskiej - wciąż pozostaje bez gola na mundialu. "Jego pomyłka odbiła się największym echem w Polsce" - pisze gazeta.

Kataloński "Mundo Deportivo" przytacza wypowiedź bohatera Meksyku Guillermo Ochoi: "Z trenerem bramkarzy przeanalizowaliśmy w ostatnim miesiącu 50 karnych wykonywanych przez Lewandowskiego".

Czytaj więcej

Polska - Meksyk 0:0. Zawiódł nawet kapitan

Brytyjski "Guardian" zauważa, że Lewandowski wyglądał na zdenerwowanego: "Ustawił piłkę, wziął kilka głębokich oddechów i choć strzał nie był najlepszy, celował dokładnie w dolny róg, poza zasięgiem większości bramkarzy".

"Telegraph" dodaje, że po tym, jak w poniedziałek gola dla Walijczyków strzelił Gareth Bale, Polak jest obok Zlatana Ibrahimovicia jednym z ostatnich wielkich napastników, który wciąż nie ma bramki w mistrzostwach świata. "Osamotniony i zirytowany, przeżył ponury wieczór w Dausze" - pisze gazeta.

Polska nie zasłużyła na zwycięstwo

La Gazzetta della Sport, włoski dziennik sportowy

"Lewandowski traci okazję do zdystansowania Messiego. Ale Polska nie zasłużyła na zwycięstwo" - podsumowuje pierwszy występ naszego zespołu największy sportowy dziennik we Włoszech "La Gazzetta della Sport". Choć Italia znów nie awansowała na mundial, Włosi z ciekawością śledzą, co dzieje się w Katarze pod nieobecność ich reprezentacji.