Ronaldo w rozmowie z Piersem Morganem w TalkTV przyznał, że marzył o wygraniu mundialu, ale wie, że będzie bardzo trudno zdobyć trofeum rywalizując z takimi reprezentacjami jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Niemcy czy Brazylia.

- Jestem wielkim optymistą. Mamy fantastycznego trenera, dobre pokolenie piłkarzy. Spodziewam się, że to będzie zdumiewający mundial - powiedział Ronaldo.

Czytaj więcej

Szczery wywiad Cristiano Ronaldo. Czuje się "zdradzony przez Manchester United"

- Będzie ciężko. Skrajnie ciężko. Ale wszystko jest możliwe, oczywiście będziemy walczyć - dodał.

Ronaldo przyznał, że mundial w Katarze jest prawdopodobnie ostatnim, w którym weźmie udział. Portugalczyk zdradził, że zamierza przejść na piłkarską emeryturę w wieku 40 lat.

Sprowadzeniem Ronaldo w zimowym oknie transferowym zainteresowana ma być m.in. Chelsea Londyn

- Chcę grać jeszcze maksymalnie dwa, trzy lata. Chcę skończyć mając 40 lat, to będzie dobry wiek - stwierdził Ronaldo dodając jednak, że "czasem planuje się jedno", ale "życie jest dynamiczne".

Ronaldo znajduje się obecnie na zakręcie swojej kariery klubowej. Po tym jak przyznał w wywiadzie, że nie szanuje trenera Manchesteru United i ma pretensje do klubu za to, jak został potraktowany, Erik ten Hag, szkoleniowiec Manchesteru United miał stwierdzić, że Ronaldo nie powinien już grać w barwach tej drużyny. Sprowadzeniem Ronaldo w zimowym oknie transferowym zainteresowana ma być m.in. Chelsea Londyn, nie można wykluczyć również powrotu Ronaldo do Sportingu Lizbona, klubu, w którym zaczynał wielką karierę piłkarską.

Największym sukcesem Ronaldo na mundialu było zajęcie czwartego miejsca z reprezentacją Portugalii w 2006 roku.