fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Google, Apple i Microsoft najcenniejszymi markami

Marka Google zwiększyła swoją wartość o 32 proc. do poziomu 229 mld dol.
Bloomberg
Do pierwszej dziesiątki najcenniejszych marek świata zdominowanej przez firmy technologiczne awansowały Facebook i Amazon.

W tegorocznej edycji rankingu grupy komunikacyjnej WPP i MillwardBrown prowadzi Google. - Marka Google zwiększyła swoją wartość o 32 proc. do poziomu 229 mld dol., a tymczasem ubiegłoroczny lider, czyli Apple, spadł na drugie miejsce, notując stratę wartości o 8 proc., do poziomu 228 mld dol. – podali autorzy raportu.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Microsoft, AT&T, Facebook, Visa, Amazon, Amazon, Verizon, McDonald's i IBM, przy czym Facebook (którego marka jest wyceniona na 102,6 mld dol.) i Amazon (100 mln dol.) op raz pierwszy trafiły do pierwszej dziesiątki zestawienia. Oprócz IBM i Apple wszystkie spółki z czołówki odnotowały wzrost wartości marek. Łączna wartość marek, które zaklasyfikowały się do pierwszej setki rankingu BrandZ wzrosła o 3 proc. w ujęciu rok do roku, osiągając wartość 3,4 bln dol. Gros zwycięskich marek z samej czołówki rankingu to te należące do koncernów technologicznych.

- Bez względu na to, na który sektor spojrzymy, marki odnoszące sukcesy to te, które zachowują się jak ci, którzy walczą o palmę pierwszeństwa z mistrzem, stosując w swoich modelach i postawach twórczą ingerencję w rzeczywistość – komentuje w raporcie David Roth, prezes The Store WPP na region EMEA i Azji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA