Materiał partnera

Gdynia, Gdańsk i Sopot plasują się w ścisłej czołówce miast, w których żyje się najlepiej. Kluczowe wartości, które wymieniają respondenci, to: bliskość zieleni, czystość powietrza, dobra komunikacja i oczywiście dostępność oferty handlowo-usługowej oraz kulturalnej. Trójmiasto cieszy się też stale rosnącą liczbą turystów. Jak podaje Gdańska Organizacja Turystyczna, w 2021 roku tylko stolicę regionu odwiedziło 3037 tys. gości i był to wynik aż o 53 proc. wyższy w stosunku do pandemicznego 2020. 15 proc. badanych deklaruje chęć zatrzymania się w prywatnym apartamencie. Już od dłuższego czasu aglomeracja postrzegana jest jako destynacja całoroczna, która dzięki wygodnej infrastrukturze transportowej oraz bogatej ofercie rozrywkowej, kulturalnej i rekreacyjnej zapewnia doskonały wypoczynek zarówno w otoczeniu miejskim, jak i na łonie natury.

Niezaprzeczalne atuty Trójmiasta w swoich inwestycjach wykorzystuje Invest Komfort – lider lokalnego rynku, oferując prawdziwie unikatowe rozwiązania w segmencie apartamentów z najwyższej półki. Ponadczasowa, dopasowana do kontekstu urbanistycznego i społecznego architektura, najwyższej próby poziom wykończenia oraz wymarzone lokalizacje to znak rozpoznawczy dewelopera. Tym samym przez blisko 28 lat działalności firma wyznacza nowe standardy, wysoko podnosząc poprzeczkę działaniom konkurencji. Dzięki przekraczającemu ćwierć wieku doświadczeniu operacyjnemu oraz lokalnym korzeniom, rodzinne przedsiębiorstwo zgromadziło potencjał doskonale położonych działek, które sukcesywnie zamieniane są w spójne, zamknięte w określoną ideę koncepcyjną zespoły mieszkaniowe. Mają one służyć grupie odbiorców o określonych preferencjach i oczekiwaniach. Firma stawia na pełen proces twórczy, który rozpoczyna się już w momencie zakupu działki lub decyzji o jej zabudowie. Każda z inwestycji jest więc zupełnie inna i oprócz najwyższej klasy udogodnień, niezbędnych w segmencie premium, oferuje też dodatkowe, wynikające z idei miejsca, korzyści dla nabywców. To benefity zdecydowanie wyróżniające Invest Komfort na tle pozostałych graczy. Deweloper bardzo mocno trzyma się tych założeń, dzięki czemu powstały nagradzane w Polsce i na świecie ikoniczne już realizacje, jak Sea Towers w Gdyni, Opacka w Gdańsku Oliwie, Brabank przy gdańskim Starym Mieście czy Nowe Orłowo w dzielnicy znanej z orłowskiego klifu.

Nasze apartamenty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nabywców, również ze względu na ich pozycjonowanie. Jasno określony wizerunek miejsca, wraz ze wszystkimi oferowanymi udogodnieniami, na pewno pomaga przyszłym inwestorom sprecyzować swoje potrzeby. Nie zauważamy też znaczącego spadku zawieranych transakcji, jednak rynek mieszkań premium rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim jest znacznie bardziej niezależny od sektora bankowego i mniej podatny na cykle dekoniunktury – komentuje Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort.

Klienci dewelopera wybierają poszczególne lokalizacje z bardzo oczywistych przyczyn. Wysokiej klasy apartament jako forma inwestycyjna jest jedną z najpopularniejszych decyzji zakupowych. Silnym trendem nabywczym jest również chęć posiadania tzw. second home tuż przy plaży czy w otoczeniu lasów, lecz z pełną tkanką miejską w sąsiedztwie, gdzie dojazd zajmuje maksymalnie 6 godzin. Klienci z całego kraju podkreślają właśnie wygodę komunikacyjną vs. atuty środowiskowe i krajobrazowe. Dla dojrzałych nabywców ważne są również uwarunkowania klimatyczne – lata na południu Europy stały się zbyt gorące. Wszyscy bezwzględnie doceniają wysoką jakość architektoniczną i kunszt wykończeniowy dewelopera oraz wszelkie dostępne udogodnienia.

Trudno określić dokładną aprecjację wartości posiadanego apartamentu, bez wiedzy o jego przeznaczeniu czy założeniach eksploatacyjnych. Jednak nieruchomości premium będą systematycznie zyskiwały na wartości na każdym etapie ich powstawania, choćby z powodu szybkich zmian w sile nabywczej pieniądza i stale rosnącej wartości odtworzeniowej. Wystarczy spojrzeć na rynek wtórny – naszych realizacji nie ma tam zbyt wiele, a te dostępne osiągają ceny znacznie przewyższające wartości transakcyjne. Jestem więc przekonany, że wysokiej klasy apartamenty w Trójmieście zawsze będą cieszyły się zainteresowaniem, bez względu na ich funkcję inwestycyjną – podkreśla Ciomek.

Tu dotykamy kwestii najważniejszej – dostępności. Nieruchomości muszą spełnić bardzo określone warunki, żeby uzyskać status premium. Najważniejszym jest lokalizacja. W wielu miastach w Polsce potencjał dobrze położnych działek w atrakcyjnych miejscach praktycznie już został wyczerpany. W poszczególnych miastach aglomeracji trójmiejskiej sytuacja nie odbiega od normy krajowej. Dlatego w tym segmencie ciągle mówi się o popycie przewyższającym podaż. W ofercie Invest Komfort, dzięki zapobiegliwej polityce gruntowej, dostępne są lokalizacje, o których można tylko marzyć. Powstają na nich wyjątkowe zespoły architektoniczne, które umiejętnie adaptują wszystkie atuty najlepszych miejsc do życia.

Apartamenty Smolna Sopot

To jedno z ostatnich osiedli mieszkaniowych, które powstaje w granicach administracyjnych miasta. Doskonale położone w Górnym Sopocie, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, stanowi wymarzoną inwestycję dla osób ceniących naturę oraz nowoczesność form architektonicznych. Kameralne osiedle łączy skandynawski minimalizm z dalekowschodnią filozofią współistnienia domu i przyrody. Do wykończenia otoczonych zespołami zieleni budynków użyto wypalanego starojapońską techniką drewna. Centrum kurortu znajduje się w odległości kilkunastu minut spaceru, zaś kilka minut dzieli osiedle od głównej arterii łączącej Gdańsk z Gdynią oraz oliwskiego centrum biznesowego.

Apartamenty Smolna Sopot

Apartamenty Smolna Sopot

materiały prasowe

Apartamenty Smolna Sopot

Apartamenty Smolna Sopot

materiały prasowe

Apartamenty Smolna Sopot

Apartamenty Smolna Sopot

materiały prasowe

Nowe Orłowo, Gdynia

Bliskość orłowskiego klifu i słynnego mola oraz urokliwych zakątków dzielnicy, a jednocześnie pełnej infrastruktury miejskiej czyni to miejsce jednym z najbardziej pożądanych adresów na mapie Trójmiasta. Kolejny etap osiedla ściśle wpisuje się w koncepcję urbanistyczną Orłowa. Kompleks tworzą dwu- i trzykondygnacyjne budynki, przypominające modernistyczne wille. Mieszkania wyposażone są w ogródki lub tarasy. Zastosowane materiały wykończeniowe – kamień we wnętrzach, drewno oraz wszechobecna biel potęgują wrażenie nadmorskiego kurortu, a bliskość morza gwarantuje najlepszy wypoczynek.

Botanica, Gdańsk Jelitkowo

Botanica to kameralne osiedle komponujące się z willową zabudową nadmorskiej dzielnicy Gdańska. Łączy doskonałą lokalizację z bliskością natury: morzem, plażą czy parkami. Meandrujący na kształt rzeki układ budynków zapewnia mieszkańcom pełną prywatność, a swoista organiczność każdej formy architektonicznej przywodzi na myśl archetyp domu. Twórcy zainspirowani ideą miasta-ogrodu stworzyli zieloną enklawę, o imponującej liczbie nasadzeń, którą można podziwiać o każdej porze roku. Dzięki zastosowaniu szlachetnych i naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, i wzmocnieniu ich siły oddziaływania na zmysły całoroczną roślinnością – tu mieszka i odpoczywa się jak nigdzie!

Botanica

Botanica

materiały prasowe

Botanica

Botanica

materiały prasowe

www.investkomfort.pl

Materiał partnera