Materiał powstał we współpracy z firmą Airdog

Oczyszczacze Airdog jako jedyne w Polsce nie wymagają wymiany filtra – wystarczy go wyczyścić, co pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. – Nasz filtr wystarczy umyć ręcznie lub wstawić do zmywarki i po wysuszeniu możemy go używać jak nowego – tłumaczy Dawid Kozyra z firmy Airdog. – Pozwoli to zaoszczędzić na eksploatacji nawet kilkaset złotych rocznie.

Na filtrach HEPA, których używają inne firmy, powstaje wilgoć i gromadzą się bakterie. Trzeba więc je wymieniać mniej więcej co pół roku, co jest kosztowne i zanieczyszcza środowisko. Gdy oczyszczacz powietrza HEPA przestaje pracować lub gdy nie przeprowadza się regularnej wymiany filtra, zanieczyszczenia mogą z powrotem przedostać się do powietrza, co powoduje, że oczyszczacz po prostu nie działa.

Airdog zawiera technologię TPA powodującą, że bakterie i wirusy są neutralizowane biologicznie, zamiast zwyczajnego przechwytywania i kumulowania ich na powierzchni filtrów. Dzięki temu urządzenia tej marki jako jedne z nielicznych mogą się pochwalić, potwierdzoną certyfikatem, 99-procentową skutecznością w redukcji stężenia koronawirusa SARS-CoV-2.

Istnieje też termin techniczny CCM (ang. Cumulative Cleaning Mass), który wskazuje, jak dużo zanieczyszczeń jest w stanie wyłapać filtr HEPA, zanim straci 50 proc. mocy filtracji. Badacze w laboratorium obliczyli, że standardowy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA straci połowę mocy po przefiltrowaniu takiej ilości zanieczyszczeń, jaka jest zawarta w dymie z 45 papierosów. Dla porównania, po przefiltrowaniu dymu z 440 papierosów (około 10 razy więcej) zdolność filtracji oczyszczacza Airdog spada zaledwie o 0,2 proc. Oznacza to, że Airdog może przyjąć 10 razy więcej zanieczyszczeń i pozostać 50 razy wydajniejszym.

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne. Wyłapują pyłki, bakterie, wirusy, usuwają zapach dymu papierosowego i brzydkie zapachy. Powodują, że w mieszkaniu panuje świeży zapach. Korzystają z nich już więc nie tylko alergicy, ale również ci, którzy chcą pozbyć się z powietrza smogu. Szczególnie popularne są w wielkich miastach.

Cena oczyszczacza zależy głównie od objętości pomieszczenia, jakie ma ochraniać. – Airdog przygotował również promocje – mówi Dawid Kozyra. – Przy zakupie Airdog X3 proponujemy kartę podarunkową Allegro o wartości 150 zł oraz filtr węglowy gratis, przy zakupie Airdog X5 – kartę podarunkową Allegro o wartości 250 zł oraz filtr węglowy gratis, a przy zakupie Airdog X8 – przenośny oczyszczacz powietrza Airdog FitAir oraz filtr węglowy gratis. ©℗ —r.bi.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.airdog.pl.

Można również skontaktować się z nami, pisząc na adres: welcome@airdog.pl

Lub telefonicznie: 12 4302004

Materiał powstał we współpracy z firmą Airdog