Materiał powstał we współpracy z firmą HP

Pandemia przyczyniła się upowszechnienia pracy zdalnej lub hybrydowej jako alternatywy pracy w biurze stacjonarnym i model ten już na stałe pozostanie z nami.

Nic w tym dziwnego, ponieważ praca zdalna ma dla pracodawców wiele zalet: zmniejsza koszty zatrudnienia i likwiduje bariery lokalizacyjne pozwalając na zatrudnienia specjalistów z całego świata. Jak wynika z badań Capgemini aż 64% rekruterów uważa, że dzięki niej mogą zatrudniać talenty wyższej jakości, poszukując ich w różnych obszarach geograficznych.

To także świetna alternatywa dla pracowników, którzy dziś traktują ofertę pracy online jako istotny bonus.

materiały prasowe

Według raportu Owl Labs nawet 74% pracowników twierdzi, że istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że opuści firmę, jeśli będzie mieć możliwości pracy w home office.

Laptop do home Office

Jednak aby efektywnie pracować zdalnie domowe biuro musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt i nie warto na nim oszczędzać. Biznesowy laptop powinien mieć wydajne podzespoły, a także zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Ważna jest też dobra jakość obrazu i dźwięku, by bez problemu komunikować się z zespołem podczas konferencji i spotkań online.

materiały prasowe

Najważniejsze parametry, jakie powinien posiadać to:

• Procesor gwarantujący odpowiednią moc obliczeniową, zapewniającą szybkie przeważanie danych.

• Karta graficzna. Do zwykłej pracy biurowej (pisanie e-maili i edycja dokumentów) wystarczy karta zintegrowana z laptopem. Jednak w przypadku zadań związanych z grafiką powinna to być karta dobrej klasy jak np: Nvidia AMD, czy Intel .

• RAM. Oczywiście im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Obecnie standardowo zalecane jest dla użytkowników 8 GB (posiada je większość tańszych laptopów). Jednak aby bez problemu otwierać większą ilość aplikacji i uzyskiwać szybki dostęp do danych, lepszy będzie laptop wyposażony w 16 GB. Ważny jest także standard RAM-u. Dużą wydajnością cechują się kości wykonane w technologii DDR4.

• Dysk. Do komfortowej pracy zdalnej w zupełności wystarczy dysk półprzewodnikowy SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB.

• Ekran. Ważne są tu trzy czynniki: przekątna, rozdzielczość i rodzaj matrycy. Osoby zajmujące się projektowaniem graficznym, kodowaniem, edycją video powinny postawić na większy ekran, co najmniej 17-calowy. W pozostałych przypadkach, wystarcza do pracy ekrany 15,6-calowe, a także 14 i 13,3-calowe. Najczęściej stosowaną rozdzielczością ekranu w laptopach jest 1920 x1080 px., a przy pracach związanych z grafiką o rozdzielczości 2560 x 1440 px. lub nawet 3840 x 2160 px. Matryce w laptopach dzielą się na matowe i błyszczące. Matowa matryca zapobiega powstawaniu refleksów i odbić światła, co znacznie mniej męczy wzrok.

• Czas pracy na baterii powinien on wynosić co najmniej 6 godzin, a jeszcze lepiej 8 godzin. W droższych urządzeniach bateria trzyma nawet 16 godzin. Z czasem każda bateria zaczyna ulegać degradacji i wówczas konieczna jest jej wymiana, ale proces ten jest powolny i trwa kilka lat.

• Ilość portów i złączy - pracując w domu potrzebujemy podłączyć słuchawki, dodatkowy monitor czy inne urządzenia.

• Bezpieczeństwo. Powinno obejmować uwierzytelnianie wieloskładnikowe, oprogramowanie antywirusowe oraz kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające.

Modele HP Elite zapewnią komfort pracy zdalnej

Na rynku jest bardzo dużo firm oferujących sprzęt o różnych parametrach, ale szczególna uwagę warto zwrócić na linie komputerów HP EliteBook oraz HP Elite Dragonfly, które posiadają konfiguracje odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających, zdalnych pracowników, freelancerów czy przedsiębiorców prowadzących biznes online.

materiały prasowe

Przy potrzebie dużej mobilności związanej z pracą hybrydową i częstymi podróżami doskonale sprawdzą się na przykład modele HP Elite Dragonfly G3 6F5V3EA oraz HP Elite Dragonfly G3 6F6A0EA. Są niebywale lekkie, ich wyjątkowo smukła obudowa magnezowa waży mniej niż 1 kg. Opcjonalnie posiadają modemy 5G, a więc pozwalają na stałą komunikację z siecią. Nad ich bezpieczeństwem czuwa rozwiązanie HP Sure Sense - wbudowany antywirus i antimalware, wyposażony w mechanizmy sztucznej inteligencji, który uczy się rozpoznawać każdy rodzaj cyberzagrożenia. Sure Sense jest w stanie wykryć 99% złośliwego oprogramowania.

Z kolei HP Elite Dragonfly G2 dzięki systemowi Audio by Bang & Olufsen wspomaganemu przez AI, posiada wyjątkowo czysty dźwięk.

Bardzo wymagający użytkownicy biznesowi mogą zakupić, lekki, ważący mniej niż 1 kg, konwertowalny ultrabook HP Elite Dragonfly Max z 32 GB RAM oraz 13,3-calowym, dotykowym ekranem o rozdzielczości Full HD.

Do pracy w domu można również wybrać nieco cięższe laptopy z linii EliteBook: EliteBook 840 G9 6F5Y8EA lub konwertowalny laptop HP EliteBook x360 1040 G9 6F633EA. Natomiast HP EliteBook 840 14″ G9 Wolf Pro Security Edition oferujący nowe funkcje konferencyjne wspierane przez technologię HP Presence posiada ponad standardowy system zabezpieczeń dzięki rozwiązaniu HP Sure Click Pro i HP Sure Sense Pro.

Materiał powstał we współpracy z firmą HP