Skoczkowie narciarscy mierzyli się u podnóża Tatr w miniony czwartek i piątek. W tych dniach na zakopiańskich obiektach wyłoniono medalistów w sześciu kategoriach - dwóch kobiecych i czterech męskich. 15 grudnia najwięcej złotych krążków zgarnęli przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Wisła Zakopane - aż trzy. Dzień później członkowie tego klubu brylowali dwukrotnie. Zawodnicy zasiadali na belkach startowych normalnej (HS105) i średniej skoczni (HS70) w Zakopanem.

Mat. Partnera

Kombinatorzy norwescy przystąpili do zmagań 16 grudnia, kiedy odbył się konkurs skoków, na podstawie którego sporządzono listy startowe do części biegowej. 17 grudnia, po emocjonującym starciu na świetnie przygotowanych trasach, najwięcej powodów do radości mieli zawodnicy szlifujący swoje umiejętności w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane, którzy triumfowali w dwóch spośród pięciu kategorii.

Mat. Partnera

Mroźny weekend w zimowej stolicy Polski spuentowały zawody najmłodszych śmiałków w ramach ORLEN Cup Kids. Dzieci prezentowały swoje umiejętności na najmniejszych skoczniach, których rozmiary to 25 i 40 metrów. Część z nich przystąpiła do rywalizacji biegowej w ramach kombinacji norweskiej, gdzie po dwie wygrane zaliczyła młodzież z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Klubu Sportowego Chochołów. W wyrównanej rywalizacji skoczków na najwyższy stopień podium wdrapali się członkowie KS Rutkowski, KS Chochołów, WSS Wisła i LKS Klimczok Bystra.

Mat. Partnera

Warto podkreślić, że najmłodszy z adeptów urodził się w 2015 roku. Wśród uczestników nie zabrakło gości spoza Polski. Swoich sił w województwie małopolskim próbowali także Słowacy oraz Ukraińcy, którzy rzucili wyzwanie Biało-Czerwonym - odnajdując drogę do podium.

Mat. Partnera

Drugi z czterech etapów ORLEN Cup 2022 zaplanowano na 20-22 stycznia 2023 roku - także w Zakopanem. Finałowe przystanki bieżącego sezonu - kolejno trzeci i czwarty - odbędą się w Szczyrku, odpowiednio w lutym i marcu.

Mat. Partnera

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest PKN ORLEN, natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Materiał Partnera: PKN Orlen