Skakali w centrum Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej, w potężnym upale, ale wyniki były dobre: Wojciechowski – 5,81, Brazylijczyk Augusto Dutra oraz Piotr Lisek – po 5,71 (ten wynik dał Polakowi prawo startu w MŚ w Dausze).

Wojciechowski próbował jeszcze skoczyć 6,01 i w pierwszej próbie był dość blisko ustanowienia efektownego rekordu Polski, ale rezultat 5,81 też ma sporą wartość – oznacza kwalifikację olimpijską na Tokio.

Następne wydarzenia 1. Memoriału Ireny Szewińskiej zaplanowano na środowy wieczór, już na stadionie Zawiszy. W programie są m. in. bieg na 800 m z udziałem Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, na 400 m kobiet pobiegną wszystkie złote „Aniołki Matusińskiego", na dystansie 100 m pojawi się Ewa Swoboda.

Dobrze obsadzone są także rzuty – w pchnięciu kulą wystartują najlepsi w tym sezonie w Europie Michał Haratyk (21,79) i Konrad Bukowiecki (21,97), w rzucie młotem także będzie znakomita polska dwójka: Paweł Fajdek (już 80,03 w tym sezonie) i Wojciech Nowicki (76,68).

1. Memoriał Ireny Szewińskiej jest jedną z kilku ważnych imprez lekkoatletycznych organizowanych tego lata w Bydgoszczy. Najbardziej znaczącą będą Drużynowe Mistrzostwa Europy (9-11 sierpnia).