Arenę Toruń odwiedzą m. in. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska i Małgorzata Hołub-Kowalik. - Ich rywalizacja będzie bez wątpienia ozdobą zawodów - mówi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

W skoku o tyczce, pod nieobecność kontuzjowanego Piotra Liska, o medale powalczą Paweł Wojciechowski, Robert Sobera i Mateusz Jerzy. Widowiskowo zapowiada się rywalizacja sprinterów oraz płotkarzy, bieg płotkarek będzie pojedynkiem Klaudii Siciarz oraz Karoliny Kołeczek.

Na dobry wynik liczy kulomiot Konrad Bukowiecki, który o złoto powalczy z Michałem Haratykiem. - Liczę na dobry występ i zdobycie tytułu mistrza Polski. Interesuje mnie złoto. Chciałbym podtrzymać passę pchnięć ponad 21,5 metra, szczególnie na najważniejszej dla mnie imprezie sezonu halowego - mówi zawodnik InPost Athletic Team.

Rywalizacja w Arenie Toruń rozpocznie się w najbliższą sobotę. Sesja poranna potrwa od 11:00 do 16:00, a popołudniowa od 17:55 do 21:15. Niedzielne zmagania odbędą się w godzinach 11:00-13:00 i 17:00-20:40.