Jacobs to dziś najszybszy człowiek globu i seryjny medalista wielkich imprez. Sześć ostatnich międzynarodowych startów zwieńczył pięcioma złotymi krążkami - nie powiodło mu się tylko podczas mistrzostw świata w Eugene (2022), gdzie nie stanął na starcie półfinału.

Skrzyszowska kilka dni temu podczas zawodów w Dusseldorfie wygrała bieg na 60 m przez płotki z czasem 7.84. Szybciej od niej w dziejach polskiej lekkiej atletyki pokonywała ten dystans tylko Zofia Bielczyk, której rekord kraju (7.77) może paść jeszcze tej zimy.

Czytaj więcej

Najszybszy człowiek świata w Łodzi

Dyrektor zawodów Orlen Cup Sebastian Chmara wierzy, że Skrzyszowska do historycznego wyczynu zbliży się już w najbliższy weekend. - Bieżnia w Atlas Arenie jest szybka, a nasza płotkarka w wysokiej formie, co może pozwolić pobiec jej 60 metrów przez płotki poniżej 7.80 - mówi.

Czytaj więcej

Pia Skrzyszowska coraz szybsza. Rekord Polski na horyzoncie

Wiatr na bieżni gwarantuje także Ewa Swoboda, która dobrą formę pokazywała już tej zimy w Karlsruhe (7.09) i Dusseldorfie (7.18). Swój bieg podczas tego drugiego mityngu wygrał płotkarz Jakub Szymański, którego kibice także zobaczą w Łodzi.

Organizatorzy wierzą w konkurencje techniczne. Rywalami Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce będę Amerykanie Sam Kendricks i KC Lightfoot oraz Filipińczyk Ernest Obiena, a w skoku wzwyż Norbert Kobielski zmierzy się z Ukraińcem Andrijem Procenką.

- Ponownie możemy zaprosić na trybuny kibiców i wierzę, że pokażą oni, jak bardzo Łódź i cały region kochają sport. Przed COVID-em atmosfera w hali była zawsze perfekcyjna - mówi prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (ŁOZLA) Lech Leszczyński. Początek zawodów o 15:30.