Impreza w Toruniu należy do cyklu World Athletics Indoor Tour w kategorii Gold. Podobną rangę mają jeszcze tylko zawody w Karlsruhe (27.01), Bostonie (04.02), Nowym Jorku (11.02), Lievin (15.02), Madrycie (22.02) i Birmingham (25.02). Wszystkie mityngi mają w puli nagród po min. 7 tys. dol. w każdej z jedenastu punktowanych konkurencji.

Swój udział w Copernicus Cup potwierdzili już m. in. wicemistrzyni olimpijska w biegu na 800 m Keely Hodgkinson, trzecia zawodniczka mistrzostw świata na tym dystansie Mary Moraa oraz mistrz olimpijski w skoku w dal Miltiadis Tentoglou.

Znanych nazwisk będzie więcej. - Już teraz możemy ogłosić, że w biegu na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska zmierzy się z wicemistrzynią Europy Luką Kozak i wicemistrzynią świata Britany Anderson. Świetnie zapowiada się także konkurs tyczkarzy, w którym Piotr Lisek powalczy z mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Thiago Brazem - mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Czytaj więcej

Najszybszy człowiek świata w Łodzi

Kibice w Toruniu obejrzą rywalizację w dwunastu konkurencjach. Panie wystartują w biegach na 60, 400, 800 i 3000 m oraz 60 m przez płotki, a panowie - w biegach na 400, 800 i 1500 m, 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skoku w dal i skoku o tyczce.

Organizatorzy zdradzają, że podczas Copernicus Cup dojdzie do próby pobicia rekordu świata, ale nie wiadomo jeszcze, w jakiej konkurencji. Udział w zawodach weźmie blisko stu lekkoatletów z trzydziestu krajów. Mityng będzie elementem obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Zawody zaplanowano na 8 lutego. Bilety już w sprzedaży.