Korespondencja z Monachium

Dobek to brązowy medalista olimpijski, który kilka tygodni temu na mistrzostwach świata przepadł w eliminacjach. Teraz przez pierwszą rundę przebrnął bez problemów. - Jestem w tym sezonie przygotowany na bieganie turniejowe. Mam jednak dziwne problemy zdrowotne, bardzo ciężko mi się oddycha. Pierwsze okrążenie rozgrzewki, kiedy truchtam, jest trudne. Potem już idzie - mówi.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Europy. Polski wieczór w Monachium

Eliminacje nie były spacerkiem, bo już w pierwszym biegu przepadło kilku kandydatów do medali. Odpadli m. in. wicemistrz świata z Dohy (2019) Amel Tuka oraz halowy mistrz Europy (2019) Alvaro de Arriba. - W ogóle na to nie patrzę - ucina Dobek.

Udany dzień miały Polki. Awans do półfinału biegu na 800 metrów wywalczyły Angelika Sarna, Anna Wielgosz oraz Adrianna Czapla

On nie zawiódł, znów rozczarował za to Mateusz Borkowski. Halowy wicemistrz Europy z Torunia (2021) w Monachium - podobnie jak miesiąc temu w Eugene - rywalizację zakończył w pierwszej rundzie. Odpadł także 19-letni wicemistrz Europy juniorów z ubiegłego roku Kacper Lewalski, ale dla niego występ w Bawarii był przede wszystkim wyjazdem po naukę, a nie po medale.

Udany dzień miały Polki. Awans do półfinału biegu na 800 metrów wywalczyły Angelika Sarna, Anna Wielgosz oraz Adrianna Czapla. Ta ostatnia była w swojej serii dopiero szósta i się rozpłakała, ale rywalki we wszystkich pozostałych biegały wolniej. Półfinały pań i panów w piątek.