- Zawsze marzyłem o tym, żeby chód sportowy pojawił się na Stadionie Śląskim. Teraz mam to szczęście, że jestem jego ambasadorem. Moja rodzina, bliscy, przyjaciele i kibice będą mieli okazję zobaczyć mnie „na żywo”. To wspaniała promocja naszej konkurencji, marzyłem o tym przez lata. Wierzę mocno, że uda mi się pobić rekord - zapowiada Tomala.

Chodziarz próbę poprawienia najlepszego wyniku w dziejach konkurencji podejmie 5 czerwca podczas Memoriału, który w tym roku pierwszy raz jest częścią cyklu World Athletics Continental Tour Gold - wyższą rangę mają tylko zawody Diamentowej Ligi.

Czytaj więcej

Memoriał Ireny Szewińskiej. Gwiazdy igrzysk w Bydgoszczy

Jedną z gwiazd imprezy będzie Natalia Kaczmarek, które podczas wtorkowych zawodów w Ostrawie pobiła rekord życiowy i ma dziś drugi wynik w dziejach polskiego biegu na 400 m (50.16). Szybsza była tylko Irena Szewińska. Jej rywalkami będą m. in. Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Obie są w formie. Pierwsza w Ostrawie miała czas 50.38, a druga - 51.09.

68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się o godzinie 14:45

- Nie wierzyłam, jak zobaczyłam tablicę z czasem. To, co zdarzyło się w Ostrawie, to prawdziwy kosmos. Cieszę się, że jestem tak szybka i będę chciała to powtórzyć na Stadionie Śląskim. Poprzedni rekord życiowy ustanowiłam właśnie tam, więc cel jest jasny - mówi Natalia Kaczmarek.

Wśród uczestników zawodów są także m. in. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki (wszyscy rzut młotem), mistrzyni olimpijska z Tokio w biegu na 100 m przez płotki Jasmine Camacho-Quinn i brązowa medalistka w tej konkurencji Megan Tapper. 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się o godzinie 14:45. Wstęp jest bezpłatny.