Zawody w Bydgoszczy dołączyły do elity, wyższą kategorię ma tylko cykl imprez Diamentowej Ligi. Właśnie dlatego swój udział w Memoriale Szewińskiej zapowiedziały zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy królowej sportu.

Kibice w rywalizacji młociarek oraz młociarzy zobaczą pięcioro spośród sześciorga medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio. Swój start zapowiedzieli Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Fajdek, Nowicki oraz Eivind Henriksen. Atrakcji będzie więcej.

Czytaj więcej

Plejada gwiazd na Memoriale Janusza Kusocińskiego

Polskę odwiedzą najlepsi kulomioci: mistrz świata Tom Walsh, dwukrotny wicemistrz olimpijski Joe Kovacs oraz halowy mistrz świata Darlan Romani. - Dla mnie nie ma nic piękniejszego niż rywalizacja w tak mocnej stawce - podkreśla wicemistrz Europy, zawodnik InPost Team Konrad Bukowiecki.

Ciekawie zapowiada się konkurs tyczkarzy, w którym Piotr Lisek powalczy z wicemistrzem olimpijskim Christopherem Nilsenem oraz Francuzem Valentinem Lavillenie. Rywalizację na dystansie 400 m podejmą Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lesiewicz.

Jednym z gości specjalnych 4. Memoriału Ireny Szewińskiej będzie Marcin Lewandowski

Kibice obejrzą 15 konkurencji. Panie powalczą w biegach na 100, 400 i 800 m, a także na 100 i 400 m przez płotki oraz w rzucie młotem. Panów czekają 100, 800 i 1500 m, 110 i 400 m przez płotki, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut młotem oraz skok wzwyż.

Impreza rozpocznie się 3 czerwca o godz. 17:00. Jednym z gości specjalnych będzie Marcin Lewandowski. 10-krotny medalista wielkich imprez, trzeci biegacz ostatnich mistrzostw świata na dystansie 1500 m, kilka tygodni temu poinformował o zakończeniu kariery.