Impreza odbędzie się w Dusznikach obok Szamotuł. To rodzinna miejscowość Liska. Nasz tyczkarz organizuje ją po raz drugi. Cztery lata temu nie był zbyt gościnny, bo sam wygrał.

- Trochę było głupio, gdy rodziła się nazwa zawodów, ale wiele osób z otoczenia przekonało mnie do niej. Ideą mityngu była chęć podziękowania ludziom z mojej wsi, bo bardzo wiele im zawdzięczam. Tworzymy wspaniałą społeczność, ale nie jesteśmy taką zwykłą wsią. Jesteśmy wsią, która naprawdę dużo znaczy dla regionu - mówi Lisek.

Wśród uczestników mityngu będą m. in. mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski, mistrz świata z 2013 roku Raphael Holzdeppe, a także Torben Blech, Tom-Linus Humann, Ben Broeders, Ethan Cormont, Matt Ludwig oraz Robert Sobera.

Czytaj więcej

Dariusz Kowaluk: Buty nie zdobywają medali

- To są naprawdę dobre nazwiska, prawie każdy z nich był na igrzyskach. Ludzie przyjeżdżają z najdalszych zakątków świata, żeby pokazać się przed publicznością w moich Dusznikach. Wiadomo, że chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, ale to początek sezonu, więc każdy też będzie chciał pokazać, na co go stać - podkreśla Lisek.

Zawody rozpoczną się o godzinie 17:30, ale atrakcje będą czekały na kibiców już wcześniej - od 15:00. Organizator obiecuje stanowiska gastronomiczne, bezpłatne „dmuchańce” i zabawy ze skakanką. Transmisja mityngu w TVP Sport.