Igrzyska paraolimpijskie: Dwa złote medale dla Polski

Natalia Partyka i Karolina Pęk zdobyły złoty medal w turnieju drużynowym (klasa 9-10) w tenisie stołowym w czasie igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Z kolei Barbara Bieganowska-Zając wywalczyła złoto w biegu na 1500 metrów (T20).

Publikacja: 03.09.2021 09:30

Barbara Bieganowska-Zając

Polska zdobyła też w piątek brązowy medal - w skoku wzwyż (T44) wywalczył go Maciej Lepiato.

Polska wywalczyła jak dotąd 22 medale na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio - pięć złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych.

Medalistom pogratulował prezydent Andrzej Duda.

Jeden z brązowych medali Polacy prawdopodobnie stracą, ponieważ o stosowanie dopingu podejrzani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy zajęli trzecie miejsce w wyścigu na 4 tysiące metrów.