Tekst pochodzi z dodatku specjalnego "8. PKO Festiwal biegowy"

Książka pod tym właśnie tytułem zdobyła najwięcej głosów na stronie internetowej Festiwalu Biegów. Marta Hennig pokonała dwanaścioro rywali, wśród nich Phila Knighta, założyciela firmy Nike (i autora „Sztuki zwycięstwa").

Autorka nagrodzonej pozycji przedstawia się jako trenerka przygotowania motorycznego, trenerka personalna, instruktorka lekkiej atletyki i instruktorka fitness, była lekkoatletka, absolwentka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W książce i na blogu pod tym samym tytułem stara się udowodnić, że można być sprawnym (czyli fit) bez wyrzeczeń i grubego portfela. Podpowiada, jak przygotować się do treningów, jak ćwiczyć, jak skutecznie schudnąć lub zdrowo przytyć, co, ile i kiedy jeść, jak się zmotywować do działania.

I – jak widać– jej rady trafiły do czytających biegaczy.

To trzecia edycja literacko-sportowego plebiscytu podczas krynickiego festiwalu. W pierwszej laureata wybrała kapituła złożona z przedstawicieli mediów i organizatorów imprez biegowych w Polsce. Nagrodę otrzymali wówczas Magdalena i Krzysztof Dołęgowscy, autorzy książki „Szczęśliwi biegają ultra". Od drugiej edycji głosują już tylko czytelnicy portalu www.festiwalbiegow.pl. Przed rokiem największe uznanie zdobyła „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin" Violetty Domaradzkiej, Roberta Zakrzewskiego i Damiana Parola.