Wąski materac - dla kogo?

Materac wąski to materac 80x200 cm. Materace o takich wymiarach przeważnie są polecane nastolatkom albo bardzo smukłym oraz drobnym osobom. Na pewno jest to zbyt wąski materac, aby komfortowo mogły spać na nim dwie osoby o większych posturach. Jeśli masz drobną sylwetkę na taki materac możesz zdecydować się, jeśli masz bardzo małą sypialnię oraz wąskie łóżko. W innym wypadku lepiej wybrać większy materac. Dla nastolatka lub dziecka w wieku szkolnym idealny będzie materac Hilding Funky w tych wymiarach. Jest on zbudowany aż z dwóch antyalergicznych pianek, które dają dobre podparcie plecom, biodrom czy szyi dziecka przez całą noc. Ma on też odporny na ścieranie pokrowiec, który jest też łatwy w czyszczeniu.

Standardowa szerokość materaca

Najbardziej powszechne wymiary materaca, w których kupisz większość dostępnych modeli na rynku, to 90x200 cm. Materac 90x200 cm w zupełności wystarczy jednej osobie o normalnej sylwetce, która chce się komfortowo wyspać. Model Hilding Conga to materac dwustronny, z różnymi twardościami. Dzięki temu już po zakupie materaca możesz dopasować odpowiednią dla siebie. System dwóch pianek idealnie wspiera kręgosłup oraz mięśnie, a nawet zmniejsza ich ból po treningu. Dlatego to zarówno dobry materac dla osób, które lubią się po prostu dobrze wyspać, jak i osób aktywnych. Jeśli jednak dość mocno rozpychasz się w nocy, często przekręcasz z jednego boku na drugi, warto pomyśleć o trochę większym materacu, czyli na przykład 100x200 cm. Lepiej nadaje się on też do dużych łóżek.

Szeroki materac - tylko dla partnerów?

Materac 120X200 cm dobrze sprawdzi się w łóżku kontynentalnym dla jednej osoby. Jeśli lubisz czuć, że masz w łóżku multum wolnego miejsca, taki materac zagwarantuje Ci na pewno bardzo komfortowy sen oraz wypoczynek. Taka szerokość materaca jest także dobra dla partnerów, nawet tych o większych wymiarach. W przypadku dwójki śpiących osób trzeba jednak wziąć pod uwagę nie tylko wymiary materaca. Ważna jest też na przykład twardość. Standardowo materace mają średni stopień twardości. W przypadku osób o większej wadze ciała lepiej wybrać jednak materac o większej twardości. Wtedy będzie on lepiej podtrzymywał Wasze ciała, głównie kręgosłupy, a także będzie bardziej wytrzymały. Warto wtedy wybrać też materac sprężynowy, kieszeniowy lub multipocket, bo są bardzo wytrzymałe. Tak jak model Hilding Makarena, odpoczywając na którym nie czujecie swoich wzajemnych ruchów. Aż trzy różnie pianki użyte w materacu zapewniają Wam najwyższy komfort snu. Jeśli wolicie jednak inne stopnie twardości, warto rozważyć materac o dwóch różnych strefach twardości albo umieszczenie dwóch materacy w jednym pokrowcu.

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Materiał Promocyjny