Swetry męskie na zimę - z jakich tkanin?

Zanim przejdziemy do kategorii modnych swetrów męskich zimowych, pochylmy się nieco nad tkaninami. Z jakich materiałów najlepiej szukać swetrów męskich na najchłodniejsze miesiące? Zima pozwala na nakładanie warstw znacznie częściej niż latem czy wiosną. Różne tkaniny mają różne właściwości, co oznacza, że wszystkie będą działać odmiennie w różnych warunkach. Podstawowa znajomość materiałów i ich zastosowań może uchronić cię przed przegrzaniem lub wychłodzeniem.

Bawełniane swetry męskie

Bawełna stanowi trzon przemysłu odzieżowego, i to nie bez powodu. Jest niedroga, stosunkowo miękka, dobrze zachowuje kolor (w zależności od barwnika), jest trwała i łatwa do czyszczenia. Wadą tego materiału jest to, że łatwo się kurczy i rozciąga oraz jest bardzo chłonny, co nieraz skutkuje zatrzymaniem zapachu ciała i długotrwałym wysychaniem. Bawełna prawdopodobnie będzie stanowić zdecydowaną większość swetrów męskich zimowych.

Sweter męski zimowy z kołnierzem szalowym

Wełna idealna na ciepłe swetry męskie

Możliwe, że masz już sweter wykonany z wełny, ale w przypadku tego osobliwego włókna należy się kilka słów wyjaśnienia. Zdecydowanie najbardziej powszechna jest wełna owcza. Wełnę pozyskuje się w sposób bezbolesny dla zwierząt i jest ekologiczna. Jest bardzo ciepła, hipoalergiczna, odporna na zapachy i zabrudzenia, a co ważne, izoluje nawet po zamoknięciu. Wełna to naprawdę fajny materiał nie tylko na swetry czy koszule, ale zwłaszcza na skarpetki. Jeśli masz skłonność do pocących się stóp, wełniane skarpetki mogą zmienić twoje życie.

Poliester, nylon i akryl w zimowych męskich swetrach- czy to zło?

Zarówno poliester, jak i nylon oraz akryl to tkaniny syntetyczne. Zalety tych tkanin to niedroga produkcja, odprowadzanie wilgoci, duża odporność na kurczenie się tkaniny i rozciągliwość. Akryl to z kolei syntetyczna odmiana wełny. Choć tkaniny syntetyczne w ciepłej męskiej odzieży zimowej są niezwykle funkcjonalne, wciąż budzą kontrowersje. Najczęściej krytykuje się je za nieprzewiewność, szybkie zużywanie i mechacenie. Choć to wszystko prawda, istnieje szereg zalet swetrów akrylowych - niska cena. Dla przykładu gruby sweter męski z akrylu od Denley to koszt poniżej 80 zł, co sprawia, że jest łatwo osiągalny dla wszystkich, niezależnie od zasobności portfela. Te i inne swetry męskie znajdziesz na: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Swetry-meskie-318.html.

Fakturowany golf męski

 Jakie swetry męskie są modne?

Istnieją takie modele męskich swetrów, które praktycznie się nie starzeją. Są to swetry, które zazwyczaj mają okrągły dekolt, dekolt w szpic, zamek błyskawiczny, golf lub kołnierz szalowy. Ten ostatni szczególnie upodobał sobie skandynawskie wzory, które to jednak nie są rzadkością w przypadku męskich swetrów zimowych, podobnie zresztą jak wełniane sploty. Cienki bawełniany lub wełniany sweter młodzieżowy i męski typu henley to jedna z kultowych propozycji. Zaletą tego typu swetra jest fakt, że doskonale daje się go warstwować. Innym rodzajem męskiego swetra, który być może wyszedł jakiś czas temu z mody, ale powrócił, i to w spektakularnym stylu, jest golf. Czarny sweter męski z golfem to klasa sama w sobie. To świetna propozycja zarówno w codziennych, jak i formalnych stylizacjach i zdecydowanie powinieneś mieć co najmniej jedną taką propozycję w swojej szafie.

Materiał Promocyjny